Yükleniyor...

PayPal, Stablecoin İçin Araştırma Yapıyor

Ödeme devi PayPal, gelen haberlere göre stablecoin çıkarmak için araştırma yapıyor.

paypal23

Ödeme devi PayPal, gelen haberlere göre stablecoin çıkarmak için araştırma yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal’ın bazı stablecoin protokol geliştiricileri ile görüştüğü ve konu hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Bu bilgilere göre PayPal, stablecoin için bir şirket ile ortaklık gerçekleştirebilir.

PayPal’ın görüştüğü iddia edilen geliştiriciler arasında Avalanche (AVAX) blokzincirinin arkasındaki ekip olan Ava Labs yer alıyor. Şirketin başka hangi ekiplerle görüşme yaptığı konusunda ise bir bilgi söz konusu değil. PayPal’ın sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

“PayPal, dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki güvenilir bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye devam ediyor.

Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında araştırma yapmayı sürdürüyoruz.”

Geçtiğimiz sonbaharda PayPal, kripto para alım satım işlemlerini kendi platformunda başlatacağını duyurmuş ve bu duyurunun ardından kripto paraların değeri önemli bir ölçüde artmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x