PayPal'ın stablecoin lansmanı, sahte PYUSD'leri ateşledi! • Coinkolik
Yükleniyor...

PayPal’ın stablecoin lansmanı, sahte PYUSD’leri ateşledi!

PayPal'ın yeni stablecoin'i PayPal USD'nin (PYUSD) duyurusunu yapmasından bu yana 30'dan fazla sahte kripto para üretildi.

paypal

PayPal’ın yeni stablecoin’i PayPal USD’nin (PYUSD) duyurusunu yapmasından bu yana 30’dan fazla sahte kripto para üretildi.

Paxos Trust desteğiyle birlikte PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürmeye hazırlanan PayPal, dolandırıcıların yeni hedefi oldu. Merkeziyetsiz borsa platformu DexScreener’dan alınan veriler doğrultusunda, PayPal duyurusuyla birlikte 16 saat içinde 30’dan fazla PYUSD isimli token ortaya çıktı. PYUSD temalı üretilen token’lar, Binance Smart Chain, Ethereum ve katman-2 dahil olmak üzere çeşitli zincirler üzerinde oluşturulmuş.

PayPal

Kripto hırsızlarının yeni hedefi: PYUSD’ler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal’ın stablecoin hamlesiyle beraber direkt olara harekete geçen kripto dolandırıcıları, PYUSD isimli onlarca token üretti. Hatta, PYUSD isimli bir memecoin, üretiminden bu yana 2,6 milyon dolarlık rekor bir işlem hacmi gördü. İlk sekiz saatte yüzde 30.000’e varan yükselişler gözlemlendi. Fakat, haber etkisinin tazeliğini kaybetmesiyle bu token’lar büyük ölçüde değer kaybetti.

Haberin duyurusuyla birlikte atak yapan PYUSD isimli token’lar, kısa sürede her ne kadar değer kazansa da, çoğu yüzde 50’den fazla düşüş kaydetti. DexScreener tarafından yayımlanan verilere göre, token’ların çıkış fiyatından bu yana pozitif fiyatlama olsa da, birçoğu tepe fiyatından yüzde 60’a yakın düşüşler sergiledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x