PayPal, stablecoin için hamle yapıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

PayPal, stablecoin için hamle yapıyor!

PayPal, Paxos Trust desteği aracılığıyla PayPal USD (PYUSD) stablecoin'ini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

PayPal stablecoin

PayPal, Paxos Trust desteği aracılığıyla PayPal USD (PYUSD) stablecoin’ini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Ödeme devi PayPal, kripto ve blockchain dünyasında emin adımlarla ilerliyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu bir habere göre, PayPal yeni bir stablecoin çıkarmak için olaylı şirket Paxos Trust ile birlikte çalışacak. Çıkarılacak stablecoin’in adı ise PayPal USD olacak.

PayPal, stablecoin için öne çıkıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ödeme devi PayPal, kripto ödemelerinde ve transfer işlemlerinde kullanılmak üzere stablecoin başlatacak.

PayPal, blockchain ve kripto çalışmalarını bir sonraki aşamaya taşıyarak stablecoin başlatıyor. Bu stablecoin’in PayPal (PYUSD) olması planlanıyor. Bu konuyu haberleştiren Bloomberg, ödeme devinin olaylı şirket Paxos Trust ile çalışacağını aktardı.

Paxos Trust, Binance ile ilişkileri sebebiyle şubat ayında soruşturmaya alınmıştı. Bu soruşturma neticesinde, BUSD üzerindeki çalışmalar sonlandırılmış ve yerine TUSD kullanıma geçmişti.

PayPal, geleneksel finans ürünleri arasında ödemeler için kullanılmak üzere bir stablecoin başlatmaya hazırlanıyor. Dijital varlıkların benimsenmesinde önemli bir rol üstleneceği konuşulan bu stablecoin, tamamen ABD mevduatları ile desteklenecek. Ayrıca şirket, kısa vadeli hazineler ve benzeri nakit varlıklar ile de stablecoin’e destek sunacak.

İcra Kurulu Başkanı Dan Schulman, PYUSD ile birlikte merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan transfer işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilebileceğine değindi. Ayrıca Schulman, stablecoin’in genel ödeme altyapısının bir parçası haline gelmesini planladıklarını belirtti.

Diğer taraftan PayPal, hisse değeri bakımından yüzde 35‘lik bir düşüş yaşamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x