Yükleniyor...

Peter Schiff, Bitcoin’e (BTC) İlgi Duyulmadığını Söyledi

Bitcoin'in 12 bin doların üzerindeki rallisine rağmen, Google aramaları artmıyor.

bitcoin gold

Bitcoin’in 12 bin doların üzerindeki rallisine rağmen, Google aramaları artmıyor. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, yeni bir tweet’inde Bitcoin’e (BTC) olan eleştirilerini yine açığa çıkardı ve burada “büyük bir çabaya” rağmen Bitcoin’e olan ilginin çok düşük kaldığını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schiff, son saldırısıyla dünyanın en büyük kripto para biriminin yalnızca balinalar ve fiyat spekülatörleri tarafından yönlendirildiği şeklindeki tartışmalı teorisini haklı çıkarmayı hedefliyor:

“Bitcoin taraftarları, Bitcoin’e olan ilginin artmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Yine de gerçekler farklı bir hikaye anlatıyor. Bitcoin’i pompalamak için harcanan büyük çabaya rağmen, ilgi hala 2019 zirvesinin altında ve 2017’de ulaşılan zirveye bile yakın değil. Altın ise yeni zirvelere çıkıyor.”

Bitcoin Aramaları Azalıyor

Schiff, tezini kanıtlamak için, en çok yapılan arama sorgularının popülerliğini ölçen web sitesi Google Trends tarafından sağlanan verileri kullandı. Aşağıdaki grafik, Bitcoin’e olan ilginin, BTC’nin şu anki yaşam boyu en yüksek seviyesine ulaştığı Aralık 2017’nin çok altında olduğunu gösteriyor.

bitcoin ilgi google trends

Bunun tam tersine altın, ilk kez 2 bin doları kırdıktan kısa bir süre sonra arama ilgisi açısından yeni zirvelere çıkıyor.

Bitcoin Artık Yeni Değil

Bitcoin, 2017’nin sonlarının nihai moda sözcüğü idi, ancak tüm işaretler, en iyi kripto paranın eski kalabalığını henüz geri kazanmadığı gerçeğine işaret ediyor. Bitcoin ile ilgili anahtar kelimelerin arama hacmi o yıl yüzde 1000’den fazla arttı. Ayrıca Wikipedia’da en çok ziyaret edilen sayfalardan biri haline geldi.

ABD’li tüketicilerin yalnızca yüzde ikisi kripto para sahibi olmasına rağmen, büyük çoğunluğu bu terime zaten aşina. Yeni gelenlerin yanı sıra, Google aramaları şu anda analistler ve araştırmalar tarafından yönlendiriliyor, ancak kripto para birimine olan ilgi eksikliği, arama sorgularının önceki zirvelerin çok altında kalmasının en önemli nedeni.

Dalga Geçtiler

Kripto para topluluğunun önemli isimleri Peter Schiff’in bu sözleriyle dalga geçti. Schiff’in tweet’ini yanıtlayan Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Held, altın taraftarının yaşlılık fotoğraflarını paylaşarak BTC ve altının ne kadar olacağını yazdı.

Kripto para topluluğundan bir isim ise Schiff’in sunduğu verilerdeki altının renk olarak da kullanıldığını bu yüzden arama trendi’nin fazla olduğunu dile getirdi:

“Bu veriler yanıltıcıdır, “altın” aynı zamanda bir renktir. Bu sonuçlar birçok alakasız arama talebini içerir.

  • Altın elbise
  • Altın rengi
  • Altın saat / mücevher
  • Altın Fortnite XP
  • Altın kapı kolu

Bu sadece birkaç örnek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x