Piyasalarda tedirginlik hakim: Gözler Bitcoin'de! • Coinkolik
Yükleniyor...

Piyasalarda tedirginlik hakim: Gözler Bitcoin’de!

Başta İsrail-Hamas savaşı olmak üzere global anlamda devam eden birçok sorun Bitcoin (BTC) fiyatını da düşüşe sürükledi.

btc dusus

Başta İsrail-Hamas savaşı olmak üzere global anlamda devam eden birçok sorun Bitcoin (BTC) fiyatını da düşüşe sürükledi.

Son günlerde giderek kızışan İsrailHamas savaşı para piyasalarını adeta salladı. Neredeyse tüm piyasalarda düşüş gözlemlenirken bu durum BTC tarafında da kaçınılmaz oldu. Saatler içinde 28.111 dolardan 27.269 dolara gelen kripto paraların öncüsü, toplamda yüzde 3’lük bir düşüş yaşadı. Savaş gibi büyük çaplı bir tehlikenin yanı sıra, para politikalarında da sıkılşamanın devam etmesi BTC‘yi nasıl etkileyebilir? Hangi seviyeler dikkate alınmalıdır?

Satış baskısı artıp, düşüşler derinleşebilir!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paraların kaosları sevmediğini düşünürsek, BTC’deki satış yönlü işlemlerin artması şaşırtmayacaktır. Dün itibarıyla 27.482 dolardan destek bulmayı başaran BTC, bu seviyeyi koruyamazsa daha büyük düşüşlerle karşı karşıya kalabilir. Bu tür bir durumda alıcıların rol oynayabileceği bölgeler sırasıyla 27.151 – 26.276 – 26.034 ve 25.325 dolardır. 25.325 doların altındaki günlük kapanışlarda hakimiyet tamamen ayılara geçecektir.

İsrail-Hamas savaşının durağanlaşması, sıkılaşma politikasını azalması ve kriptoya dair pozitif gelişmeler BTC fiyatını yeniden yukarı çekebilir. Bu tür bir durumda takip edilebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 28.120 – 28.815 ve 29.547 dolardır. Özellikle de 28.000 doların üzerine yerleşebilmek, BTC adına kritik bir önem taşıyor.

Ekran Resmi 2023 10 10 09.39.13


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x