PlugwalkJoe, 5 Yıl Hapis Cezası Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

PlugwalkJoe, 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Kripto hırsızı PlugwalkJoe, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

hacker

Kripto hırsızı PlugwalkJoe, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İngiliz hacker Joseph O’Connor, SIM takas saldırısıyla bir kripto borsa yöneticisinden 794 bin dolar değerinde kripto para çalmaya çalıştığı için ABD’de beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İngiliz Hacker PlugwalkJoe, ABD’de 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiliz hacker Joseph O’Connor, SIM takas saldırısıyla bir kripto borsa yöneticisinden 794 bin dolar değerinde kripto para çalmaya çalıştığı için ABD’de beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. O’Connor, Temmuz 2021’de İspanya’da tutuklandı ve 26 Nisan 2023’te ABD’ye iade edildi. Hapis cezasının yanı sıra üç yıl denetimli serbestlik cezası aldı ve 794.012,64 dolarlık bir miktarın da müsadere edilmesine karar verildi.

hapis

Saldırıya uğrayan kripto yöneticisinin ismi açıklanmadı, ancak O’Connor SIM takasını gerçekleştirdikten sonra yöneticinin çalıştığı borsaya ait hesaplara ve bilgi işlem sistemlerine izinsiz erişim elde etti. O’Connor ve işbirlikçileri çalınan kripto parayı aklamak için bir dizi transfer ve işlem gerçekleştirdi. Bununlar birlikte kısmını Bitcoin’e dönüştürmek için kripto para birimi takas hizmetlerini kullandı.

O’Connor’ın aldığı ceza ayrıca Temmuz 2020’deki büyük Twitter hack’ini de kapsıyor. O’Connor ve ekibi, sosyal mühendislik teknikleri ve SIM takas saldırıları kullanarak TikTok, Snapchat ve yaklaşık 130 önde gelen Twitter hesabını ele geçirerek haksız kazanç elde etmeye çalıştı. Ayrıca, O’Connor Snapchat kurbanına şantaj yapmaya çalışarak özel mesajları herkese açık bir şekilde yayınlama tehdidinde bulundu ve diğer durumlarda Twitter hesaplarına erişimi başkalarına sattı.

Bütün bu suçlamalarla birlikte O’Connor, ABD’de tutuklanmasının ardından 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x