Güney Kore'deki Büyük Bankaların Security Token Hamlesi • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Kore’deki Büyük Bankaların Security Token Hamlesi

Güney Kore'nin büyük bankaları mali düzenleyiciden onay aldıktan sonra security token'lar için çalışmalarına başladı.

güney kore

Güney Kore‘nin büyük bankaları mali düzenleyiciden onay aldıktan sonra security token’lar için çalışmalarına başladı.

Güney Kore, Blockchain ve kripto para alanında atılımlar yapmaya devam ediyor. Bununla birlikte ülkenin mali düzenleyicisi, security token’lar için bankalara onay verdi.

Güney Kore Bankaları, Security Token’lar için Çalışmalarına Başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore‘deki büyük bankalar, mali düzenleyiciden onay almalarının ardından security token oluşturmak için bir araya geldi. NongHyup Bank’ın öncülüğünde başlayan token ittifakına Kore Sanayi Bankası, Woori Bank ve Shinhan Bank gibi üç büyük ticari banka daha katıldı.

Security token’lar, finansal araçların dijital versiyonlarıdır ve tahviller, borçlar, halka açık hisse senetleri ve fikri mülkiyet gibi varlıkların temsili olan sahiplik paylarını gösterir. İttifak, altı fraksiyonel yatırım şirketi, finans kurumu ve Fintech firması Trackchaing’in katılımıyla başladı. Artpion konsorsiyuma katılarak katılımcı sayısını 18’e çıkardı.

guney kore

NongHyup Bank de facto konsorsiyum lideri olarak, diğer katılımcılarla düzenlemelere uyumu sağlamak için karşılıklı fikir alışverişinde bulunacaklarını belirtti. İttifak, önümüzdeki aylarda token menkul kıymetler ihraç etmek için bir platform başlatarak gelişen bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Şubat 2023’te mevcut menkul kıymetler kurallarının menkul kıymet belirteçlerini düzenleyeceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından Mirae Assets, SK Telecom ile birlikte bir güvenlik token’ı ittifakı başlatma duyurusu yaptı. Ayrıca, Kore Investment & Securities gibi şirketler de menkul kıymet token’ları için bir Blockchain platformu piyasaya sürme planlarını açıkladı. Shinhan Securities ise bu alanda ilerlemek için çalışmalarını sürdürüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x