Poloniex borsası hack'lendi: TRX sıkıntıda! • Coinkolik
Yükleniyor...

Poloniex borsası hack’lendi: TRX sıkıntıda!

Justin Sun'ın da ilişkili olduğu kripto borsası Poloniex'in cüzdanı 60 milyon doların üzerinde bir hack'e maruz kaldı.

Poloniex hack tron justin sun

Justin Sun’ın da ilişkili olduğu kripto borsası Poloniex’in cüzdanı 60 milyon doların üzerinde bir hack’e maruz kaldı.

WuBlockchian’in son dakika düştüğü bir habere göre, popüler kripto borsası Poloniex hack’lendi. Bu hack sonucunda, borsanın cüzdanından 60 milyon doların üzerinde varlığın çalındığı bildirildi. Hızlı bir reaksiyon alan Poloniex, borsa cüzdanının bakım nedeniyle devre dışı bırakıldığını belirtti. Borsa, yapılacak güncellemeleri anlık olarak aktaracağını açıkladı.

Poloniex borsasına hack şoku!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto borsası Poloniex hack’lendi. Hack sonrası gözler borsanın sahipleri arasında yer alan Justin Sun’a çevrildi. Sun’dan gelen ilk açıklamalarda, Poloniex hack’ının araştırıldığı ve uygun raporlamanın yapılacağı belirtildi.

Hack saldırısının ardından Poloniex’e ait cüzdandan 60 milyon doları aşan varlık çalındı. Borsa, cüzdanları bakıma aldığını ve güncellemeleri paylaşacağını belirtti.

Borsa hack’inin hemen sonrasında, Justin Sun’ın kripto para birimi olan Tron’daki (TRX) hareketlilik göze çarptı. TRX, hack haberini yükselişle karşıladı. Garipsenene bu durum, farklı durumlara bağlandı. Söylentiler arasında, Poloniex hacker’ının çaldığı varlıklar ile TRX aldığı yer alıyor.

Tron TRX

TRX, hack haberinin ardından 0,09972 dolardan 0,11310 dolara kadar yükseldi. Yüzde 13’e yakın bir yükselişe imza attan TRX, hemen sonrasında yediği satış baskısıyla 0,10704 dolara geri düştü.

Hack ile ilgili açıklamalarda bulunan Sun, Poloniex borsasının mali durumunun sağlıklı olduğunu ve olası kayıpları telafi edeceklerini aktardı. Tron kurucusu Sun, Poloniex mağduriyetini ortadan kaldırmak amacıyla diğer borsalarla da iş birliği içerisinde olacaklarının mesajını verdi.

The Block’tan elde edilen verilere göre, Poloniex hacker’ının çaldığı varlıklar 100 milyon doları aştı. Sun yeni bir tweet atarak, hacker’dan insaf bekledi.

Sun, attığı tweet’te, hacker’ın çaldığı varlıkları iade etmesini rica etti. Hacker’ın varlıkları iade etmesi için bir cüzdan adresi paylaşan Sun, iadenin gerçekleşmesi halinde çalınan varlıkların yüzde 5’ini ödül olarak vereceğini belirtti. Ayrıca Sun, hacker’a 7 günlük süre verdi. Bu süre içinde varlıkların iadesi gerçekleşmezse, Poloniex hacker’a karşı hukuksal süreçleri başlatacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x