Yükleniyor...

Popüler Analistlerden Korkutan Bitcoin (BTC) Tahminleri

Bitcoin (BTC), önemli destek seviyelerine tutunamayarak 9.

Bitcoin 9

Bitcoin (BTC), önemli destek seviyelerine tutunamayarak 9.700 dolar seviyesinin altına düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi söz konusu olduğunda tutarlı tahminleriyle piyasada yer edinen popüler analistlerden “Elixium”, korkutucu bir tahminde bulunarak en büyük kripto para biriminin 8.200 doların altına gerileyebileceğini belirtti.

Düşüş tahminleri arasında en dramatik olanı ise Bitcoin’in 7.000 dolar altına düşmesini bekleyen “Bitcoin Jack”in öngörüsü. Analistin tahminine göre, en büyük kripto paranın fiyatı 7.000 doların altına kadar çekilecek ve bir müddet beş haneli seviyeleri görmekte zorlanacak.

Bitcoin yarılanmasına yalnızca 85 gün kaldı ve yarılanma sonrası Bitcoin blok ödülü 6.25 BTC’ye düşecek. Blok ödülünün düşmesi ile birlikte madencilerin maliyetleri artacak ve Bitcoin’in fiyatının yükselmemesi halinde madenciler zarar etmeye başlayacak.

Öte yandan Bitcoin’in geçmişine dönüp bakıldığında, en büyük kripto paranın yarılanmanın ardından madencilerin zarar etmeyeceği bir seviyeye oturduğu görülüyor. Bu sebeple analistlerin büyük çoğunluğu düşüş senaryolarından ziyade yükseliş senaryolarıyla öne çıkıyorlar ve yıl sonuna kadar Bitcoin’in en düşük 14.000 dolar seviyesine ulaşmasını beklediklerini ifade ediyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x