Yükleniyor...

Popüler DeFi Projesi YFI, Yatırımcılarına Yüksek Kazanç Sağlıyor

DeFi platformu Yearn Finance (YFI), çok kısa bir sürede sıfırdan kahraman olmaya gitti ve kripto para endüstrisini müthiş bir fırtınaya soktu.

yearn finance token yfi yatirimcilarina kazanc sagliyor

DeFi platformu Yearn Finance (YFI), çok kısa bir sürede sıfırdan kahraman olmaya gitti ve kripto para endüstrisini müthiş bir fırtınaya soktu. Yapılan son araştırmalara göre token, sahipleri için büyük kazançlar sağlıyor.

İki ay önce Yearn, DeFi sektöründe ortaya çıkan birçok proje arasında nispeten bilinmeyen bir merkezi olmayan kredi toplayıcıydı. Protokole kilitlenmiş toplam değeri (TVL) 10 milyon dolardan az olan bu protokol,%7 bin 500’ün üzerinde patlama yaparak bugün 763 milyon dolarlık TVL seviyelerine ulaştı. Dahası, yerel yönetim jetonu YFI, Bitcoin’in fiyatını aşan kazançlar gördü.

YFI Sahipleri İçin Getiri

Messari tarafından kripto para birimi için yapılan son araştırmalar, platformun popülaritesindeki artışı ve potansiyel olarak token sahiplerine ve likidite çiftçilerine geri dönebileceği getirileri ortaya koydu.

Araştırmacı Ryan Watkins, Yearn Finance v2’nin piyasaya sürülmesiyle cazibenin verim çiftçiliğinin otomasyonu gibi göründüğünü açıkladı. Araştırma ve gas maliyetlerinde harcanan zamanı azaltmak için protokol, verim çiftçilerinin fonlarını bir “yVault”a yatırmalarına ve kripto teminatlarının mevcut en uygun stratejiler ve havuzlara otomatik olarak tahsis edilmesini sağladı. Watkins, YFI’nın iki katlı bir kazanç mekanizmasından, borç verme optimizasyonundan, vaultlardan veya verim çiftliği optimizasyonundan oluştuğunu ekledi.

Fiyat-satış katlarına bakan araştırmacı, YFI’nin 20x ile DeFi endüstrisindeki en düşüklerden biri olduğunu belirtti. Fiyat-satış oranı, bir şirketin hisse senedi fiyatını veya bu durumda kripto varlık fiyatını gelirleriyle karşılaştıran bir değerleme oranıdır. Watkins, bu sayıları kullanarak, şu ifadeleri kullandı:

“YFI şu anda yıllık 21 milyon doların biraz üzerinde bir oranda nakit üretiyor.”

Fiyat / kazanç oranının tersini gösteren, aynı zamanda P / E oranı olarak da bilinen bir grafik, tüm YFI sahiplerinin token’larının yıllık %5 getiri sunacağını gösteriyor. YFI’nin yaklaşık %12’si şu anda havuzda hisseli durumdayken, stake’ler 2,4’lük bir P / E oranı kullanarak yaklaşık %40 yıllık getiri elde ediyor.

YFI Fiyat Güncellemesi

Yalnızca 30 binlik sınırlı arzla, YFI token fiyatları son günlerde yükseliş yaşadı, hatta Bitcoin’in fiyatını bile gölgede bıraktı. Açıkçası, az sayıda balina bu son DeFi projesinden muazzam karlar elde etti.

YFI’nin mevcut fiyatı, son on gün içinde %240’lık bir artış yaşayarak 14 bin 200 dolar civarına yükseldi. Endüstri uzmanları zaten ona kriptonun yeni altını diyorlar ve şu anda kesinlikle böyle davranıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x