Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Popüler İsim, Bitcoin (BTC) ve Altın Hakkında Uyarılarda Bulundu

Popüler İsim, Bitcoin (BTC) ve Altın Hakkında Uyarılarda Bulundu

ABONE OL:google-news

Hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve altın hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Eski Scion varlık yönetimi sahibi ve büyük short yatırımcısına göre hükumetler Bitcoin ve altının hakimiyetini engellemek için uğraşacaklar:

“Enflasyona hazırlanın. Yeniden açılma ve teşvik paketleri geliyor. Covid öncesi 1 dolarlık GSYH artışı için 3 dolarlık borç gerekiyordu, şu an çok daha kötü. Enflasyon durumunda, hükümetler rakipleri ezecekler.”

Şu anki durumu aydınlatmak için, ABD’deki durumu 1920’lerin Almanya’sıyla karşılaştırdı.

Burry, Paranın Ölümü’nün yazarı Jens O. Parsons’ın kitabından alıntı yapıp 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın borçlarını ödemek için kredi aldığı ve ardından hiperenflasyonu görmesi ve bazılarının zengin olup geri kalanın aşırı fakirleştiği döneme işaret etti. Jens, şunları söyledi:

“Almanya’daki enflasyon hayatının kesin özellikleri var. Biri yüksek birikim, özellikle endüstri ve iş sektöründe aşırı yükseliş oluştu. Büyük servetler tek gecede oluştu. Ve şehirlerde amaçsız ve lakayt gençlik oluştu.

Varlığın yanında sefalet kol kola geziyordu. Halkın çoğunluğu kolay paranın dışında kaldı. Suç oranları patladı. İstihdam ne kadar stabil olsa da, işçiler yükselen fiyatlar karşısında dayanamadı.”

Bitcoin’i beğenmeyen Burry, olağanüstü ekonomik durumlarla alakalı açıklamada bulundu:

“Bitcoin’den nefret etmiyorum. Ama uzun vadede merkezi olmayan kripto paralar, vahşi ve kalpsiz merkezi hükumetlere karşı zor bir geleceğe sahip. ama Kısa vadede her şey mümkün, bu yüzden Bitcoin’i short etmiyorum.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar