Yükleniyor...

Popüler İsme Göre Mart Ayı Trader’lara Alım Fırsatı Sunacak

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe'a göre, Bitcoin (BTC) piyasasındaki büyük düzeltme devam ediyor ancak bu altcoin'lere iyi haberler getirebilir.

populer analiste gore mart ayi traderlara alim firsati sunacak

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe’a göre, Bitcoin (BTC) piyasasındaki büyük düzeltme devam ediyor ancak bu altcoin’lere iyi haberler getirebilir.

Bağımsız piyasa analisti bugün yayınlanan bir vlog’da, BTC/USD döviz kurunun haftalık zaman diliminde yukarıdan aşağıya düzeltmelerini inceledikten sonra 21 dönemlik basit hareketli ortalamaya düştüğünü söyledi.

Ce4HeP6o 860x498 1

Geçmişe bakıldığında, 21-WMA, Bitcoin bir boğa piyasasındayken nihai bir dip görevi görüyor. Fiyat yeşil dalganın üzerinde kalırsa (yukarıdaki grafikte), tüccarların BTC/USD tekliflerini artırma olasılığı artar.

Tersine, 21-WMA dalgasının altındaki bir kırılma, pariteyi 2018’in tamamında, 2019’un ikinci yarısında ve Mart 2020’de koronavirüs liderliğindeki küresel piyasa rotası sırasında olduğu gibi bir ayı piyasasına itiyor.

Bitcoin’de Dip

Poppe, Bitcoin fiyatının 21 WMA’yı tekrar ziyaret edeceğini veya en azından manyetik alanına ulaşmadan keskin bir şekilde geri çekileceğini tahmin etti. Bununla birlikte, uzatılmış bir düzeltme, fiyatın 30.000 dolara düşmesi anlamına gelir.

Bu süreçte Bitcoin, doğrudan etkisi göz önüne alındığında altcoin piyasasını da aşağı çekecektir. Bay Poppe, böyle bir hareketin, daha sonra tercih ettikleri token’ları ucuza satın alabilecek trader’lar için yine bol miktarda karlı alım fırsatları sağlayacağını belirtti. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin 21-WMA’da destek bulacak ve tekrar taramaya başlayabilir. Bu yüzden yazın bir altcoin sezonumuz olacağını varsayıyorum. Bu, altcoin’lerin [Bitcoin dipten geri teptiğinde] sahip olması gereken en iyi özelliktir. Dolayısıyla, Mart genel olarak altcoin’lerinizi biriktirmek isteyeceğiniz dönem olacak.”

Yukarı yönlü bu düşünce, Bitcoin’in yükselen bir finansal varlık olarak uzun vadeli temelleri nedeniyle ortaya çıktı. Tesla’nın, MicroStrategy’nin ve Square’in kripto para birimine yaptığı yatırımın önderlik ettiği yeni benimseme haberleri, özellikle Federal Rezerv’in politikası rotasında kalmaya kararlıyken Wall Street’teki değer deposu anlatısını da zorladı.

Bu arada, PayPal, Mastercard ve Bank of New York Mellon gibi firmalar, eski platformlarına kripto paralarla alakalı etkin özellikler ekledikçe ve Bitcoin borsası Coinbase’in Nasdaq’ta halka açılma potansiyeli gibi durumlar daha fazla kripto para benimseme olasılığı meydana çıkardı. Poppe, şu ifadeleri kullandı:

“Temel olarak, Bitcoin hakkında hiçbir şey değişmedi. Özellikle altınla karşılaştırıldığında, hala değeri düşük bir varlık.”

Altcoin Patlaması

Bitcoin’in hareketi, kripto para piyasasının geri kalanında nispeten daha büyük dalgalanmalara neden olur. Bu, 2020 yılında görüldü ki, küçük hacimli token’lar bir yıldan bugüne kadarki zaman dilimlerinde daha yüksek marjlarla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Benzer şekilde, Bitcoin piyasasındaki düzeltmeler, altcoin’lerde daha geniş düşüşlere neden oldu.

PJ320ipE 860x498 1

Bu, Bitcoin yukarı doğru ilerlerken altcoin’lerin trader’lar için karlı fırsatlar sunmasının bir başka nedeni.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x