Yükleniyor...

Popüler NFT Koleksiyonları Değer Kaybı Yaşıyor

Doodles, Invisible Friends, Moonbirds ve Goblintown gibi en iyi NFT projelerine yapılan yatırımlar Ethereum’daki değerlerinin yüzde 95’i kadarını kaybetti.

Three Arrows Capital Fonu 300den Fazla NFTyi Tasidi

Doodles, Invisible Friends, Moonbirds ve Goblintown gibi en iyi NFT projelerine yapılan yatırımlar Ethereum’daki değerlerinin yüzde 95’i kadarını kaybetti.

2022’nin en çok rağbet gören NFT koleksiyonlarından bazıları bu yıl büyük bir değer kaybı yaşadı. Doodles, Invisible Friends, Moonbirds ve Goblintown gibi NFT koleksiyonlarına yapılan yatırımlar, Ethereum cinsinden değerlerinin yüzde 95’ine kadarını kaybetti. Bununla birlikte yalnızca mavi çip NFT koleksiyonlarının değeri ortalama yüzde 40’ın üzerinde düşüş kaydetti. 

NFT Satıcıları Artarken, Alıcılar Yüzde 30 Oranında Azaldı

NFTGo’dan alınan veriler, Mavi Çip Endeksinin Temmuz 2022’deki 12.394 ETH’lik yıllık en yüksek seviyesinden 7.446 ETH’ye düştüğünü gösteriyor. 

Tüm bu düşüşlere rağmen şaşırtıcı bir şekilde, NFT yatırımcıları devam eden değer düşüşünden etkilenmiyor. Bazıları NFT fiyatlarında daha fazla ve uzun süreli değer kaybı beklerken, bir avuç yatırımcı geri dönüş bekledikleri için yatırım yapmak adına doğru zaman olduğuna inanıyor. 

Tüm bunların aksine, geçtiğimiz yıl mavi çipli NFT sahiplerinin sayısı yüzde 90’dan fazla arttı. Bu süre zarfında satıcılar yüzde 32 oranında artarken alıcılar yüzde 30 oranında azaldı. 

Yaşanan finansal aksaklıklara rağmen NFT ekosistemi yeni yatırımcıların ilgisini çekmeye devam diyor. 27 Mayıs’ta kripto uzmanı Peter Schiff, Ordinals aracılığıyla Bitcoin blok zincirinde bir NFT projesi başlattı. Schiff, bir küpe altın tutan bir insan elini tasvir eden Golden Triumph NFT koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyon 2 Haziran’da başlayıp 9 Haziran’da sona erecek iki bölümlü bir açık artırma yoluyla satışa çıkarılacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner