Anasayfa Blockchain Porsche, Blockchain ile 170 milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Yaptı!

Porsche, Blockchain ile 170 milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Yaptı!

Blockchain teknolojisinin birçok farklı alanda giderek yaygın bir şekilde kullanıldığına tanık oluyoruz. Teknolojinin finans sektöründe ve özellikle kredi anlaşmalarında kullanılıyor olması ise dikkat çekiyor. Innovation Enterprise’ın haberine göre Porsche, Blockchain teknolojisini kullanarak BBVA ile 170 milyon dolarlık bir kredi anlaşmasına imza attı.

Uluslararası motorlu taşıt üreticisi ve distribütörünün Belçika’daki finans kanadının şube müdürü olan Dominik Paschinger konuyla ilgili olarak, “Porsche Holding’in 2025 Stratejisi’nin ayrılmaz bir parçası olan dijitalleşme tüm faaliyet alanlarında hızla ilerleyişini sürdürüyor. Şirket olarak Blockchain teknolojisinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden BBVA ile bu teknolojik yetenekleri keşfedebileceğimiz için çok heyecanlıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

BBVA’nın Blockchain teknolojisinin faydaları konusunda oldukça istekli olduğu görülüyor. İspanya merkezli finans kuruluşu, müşterilerinin geleneksel yöntemlerin aksine daha fazla izlenebilirliğe, azaltılmış operasyonel risklere ve daha fazla şeffaflığa sahip olduğunu söylüyor. Kredi verme sürecinin büyük bir bölümünün otomatikleştiğini dile getiren İspanya merkezli banka, müşterilerinin eskiye göre çok daha hızlı bir şekilde kredi alabildiğini belirtiyor.

Almanya’daki BBVA CIB başkanı Frank Hoefnagels ise Blockchain teknolojisinin genel müşteri deneyimini iyileştirmeye katkı bulunabileceği görüşünde. Porsche’un da Blockchain teknolojisinin kendisini ve faydalarını araştırma konusunda banka kadar istekli olduğunu gururla dile getiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

KaynakCCN
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.190,601.83%