Yükleniyor...

Reddit’e Kripto Para Sistemi Yolu Göründü

Ünlü tartışma platformu Reddit, Ethereum blok zinciri destekli puan sistemini test ediyor.

reddit

Ünlü tartışma platformu Reddit, Ethereum blok zinciri destekli puan sistemini test ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pilot program, Reddit uygulamasının bir parçası olarak yeni bir kripto para cüzdanı kuracak. Blok zinciri tabanlı alanlar oluşturan bir startup olan Unstoppable Domains’in bir yöneticisi tarafından yayınlanan videoya göre, kullanıcıların “topluluk puanları” ERC-20 tokenleri olarak saklanacak.

Bunu takiben bir Reddit sözcüsü de programın varlığını doğruladı:

Reddit’te toplulukları destekleme yollarını sürekli  deniyoruz. Bu örnekte görüldüğü üzere, kullanıcıların topluluğa katılımını temsil eden bir özelliği test etmek için bir toplulukla birlikte çalışıyoruz.

Kullanıcılarımızı ve topluluklarımızı ilgilendiren özellikleri keşfetmeye devam ederken, topluluk geri bildirimlerine değer veriyor ve araştırıyoruz.”

Kullanıcılar, yayınları veya yorumları beğenildiğinde topluluk puanları kazanacak. Puanlar herkese açık olarak görüntülenecek. Yayınlanan videoya göre bu puanlar daha sonra özel üyelikler satın almak için harcanabilecek. Bu özel üyeliklerde rozetler, animasyonlu emojiler ve GIF’ler gibi özellikler olacak. Diğer topluluk üyelerinin varlıklarının değerini artırmak için ise harcanan puanlar yakılacak.

Puanlar merkeziyetsizleştirileceğinden ve Ethereum blok zincirinde saklanacağından, Reddit moderatörleri bir kullanıcının bakiyesiyle etkileşim kurma veya değiştirme yeteneğine sahip olmayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x