Ripple, Fortress Trust müşterilerine el uzattı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple, Fortress Trust müşterilerine el uzattı!

Ripple, blockchain altyapılı bir girişim olan Fortress Trust'ın güvenlik saldırısına uğraması sonucunda harekete geçti.

ripple

Ripple, blockchain altyapılı bir girişim olan Fortress Trust’ın güvenlik saldırısına uğraması sonucunda harekete geçti.

Kripto ödeme şirketi Ripple, satın alma anlaşmasının bir parçası olarak Fortress Trust’ın müşterilerinin uğradığı zararları karşıladı. Fortress, 7 Eylül’de X üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların bulut araçlarının ele geçirilmesiyle etkilendiğini ancak herhangi bir fon kaybı yaşanmadığını söyledi. Bu durumun ardından bir Ripple sözcüsü, Fortress’in satın alımına dair faaliyetlerin konuşmaların hızlandığını belirtti.

Anlaşma sürecini hızlandırdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yaşanılan güvenlik saldırısıyla birlikte hızlanan satın alma sürecinin bir parçası olarak Ripple devreye girdi. Son olaylar hakkında kapsamlı bir açıklama yapan Ripple sözcüsü, şunları söyledi:

“Geçen hafta yaşanan güvenlik olayının ardından görüşmeler hızlandı. Bu gelişmeler uzun vadede Ripple için bir anlam ifade ediyor. Daha önce Fortress ile potansiyel bir satın alma konusunu tartışmıştık. Neyse ki, Ripple hızlı bir şekilde devreye girip, kullanıcıları iyileştirme yönünde faaliyet gösterdi. Fortress teknolojisinde veya sistemlerinde herhangi bir ihlal yaşanmadı. Fortress, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla beraber olay hakkında direkt olarak bilgi akışı sağladı.

Güvenlik açığının bir sonucu olarak kaybedilen kripto miktarı belirsizliğini koruyor. Bunlara ek olarak Ripple sözcüsü, şirketin belirli cüzdanlar veya müşteriler hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

Kripto endüstrisinin hem teknik hem de temel analiz tarafında iyi görünmediğini de ele alırsak, bu olaylarla beraber XRP fiyatı daha da sarsıldı. Sabah saatlerinde 0,4963 dolardan işlem gören major coin, 0,4588 dolara iğne atarak, yüzde 7,50’lik bir düşüş sergiledi. Son 2 haftada yüzde 17 değer kaybeden XRP, destek noktası olarak 0,4496 doları korumaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x