SEC, Ripple'ın talebine itiraz etti! • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Ripple’ın talebine itiraz etti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketinin XRP satışına devam edebilmek için nihai çözümü ertelediğini iddia etti.

sec ripple karar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketinin XRP satışına devam edebilmek için nihai çözümü ertelediğini iddia etti.

ABD’li düzenleyici kurum olan SEC ve Ripple arasındaki süreç adeta kör düğüme döndü. Bir türlü çözülemeyen hukuksal mücadelede iki tarafın da net tavır sergilemesi dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, SEC’in itirazına ve bazı kararların temyize taşınmasına itiraz etmişti. Geçtiğimiz gün SEC, Ripple’ın itirazına sert çıkıştı. Düzenleyici kurum, Ripple’ı, XRP satmaya devam edebilmek için sonucu ertelemekle suçladı.

SEC ve Ripple gerginliğinde yeni boyut!

SEC ve Ripple arasındaki kör düğüm dava bir türlü sonuca varamadı. Dava, sürekli farklı tartışmaların ortaya çıkması sebebiyle uzuyor.

New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, temmuz ayında Ripple lehine bir karara imza atmıştı. Torres, Ripple’ın borsalardaki XRP satışının menkul kıymet olmadığını açıkladı. Yargıç, Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yaptığı XRP satışının ise menkul kıymet olduğunu belirledi.

Bu kararın ardından SEC, kararın temyiz mahkemesine taşınması gerektiğini savundu. Ripple, SEC’in temyiz talebine itiraz etti ve mahkemeden SEC’in talebinin reddedilmesini istedi.

Geçtiğimiz gün bir hamle yapan SEC, adeta Ripple’ı topa tuttu. SEC, Ripple’ın XRP’yi kripto borsaları aracılığıyla perakende yatırımcılarına sunarken menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğinin kesinlikle temyiz mahkemesinin müdahalesini gerektiren bir soru işareti olduğunu savundu.

SEC, Ripple şirketini, XRP’yi halka açık pazarlarda serbestçe satmaya devam edebilmek için çözümü geciktirmekle suçladı. Kurumdan gelen açıklamada, şunlar denildi;

SEC, Mahkeme gibi, bu davanın en verimli şekilde nihai olarak çözülmesinde kurumsal bir çıkara sahiptir. Buna karşın, davalıların menfaati nihai çözümü geciktirmek ve böylece sadece 2020’den bu yana 3 milyar doların üzerinde net ODL satışı yaparak, kayıtla birlikte gelen açıklamalar olmaksızın XRP’yi halka açık piyasalarda serbestçe satmaya devam edebilmektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x