Solana fiyatı bugün neden düştü? • Coinkolik
Yükleniyor...

Solana fiyatı bugün neden düştü?

Solana fiyatı yönünü aşağıya çevirdi.

solana fiyati

Solana fiyatı yönünü aşağıya çevirdi. Yatırımcılar ise popüler kripto para birimindeki bu düşünün altındaki olası sebepleri ve düşüşün devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladılar.

Solana, 4 günde yüzde 12’lik bir düşüşün ardından 11 Eylül 2023 tarihinde 18,3 dolara ulaştı ve önemli bir yükseliş eğilimi destek hattını yeniden test etti. Ancak bu desteğin, SOL token’ın 2024 yılına kadar neredeyse sıfıra indirebilecek bir düşüş düzeninin parçası olmasından endişe ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere SOL, “yükselen üçgen” olarak adlandırılan bir düzen içerisinde işlem görmektedir. Bu üçgen, 2021’den bu yana geçerli olan düz bir destek-dönüş direnci ve Aralık 2022’nin sonlarından bu yana keskin düşüşleri engelleyen daha düşük bir trend çizgisi içeriyor.

solana fiyati

Formasyon, SOL örneğinde olduğu gibi bir düşüş trendinden sonra ortaya çıkabilir. Token formasyonu teyit eder ve desteğin altına inerse, hedef fiyatı neredeyse sıfır olabilir, bu da maksimum üçgen yüksekliğine eşit bir düşüş anlamına gelir.

Bununla birlikte, açıklanan taslak gerçekleşmeden önce, Solana fiyatı, azalan işlem hacimleri nedeniyle muhtemelen destekte konsolide olacaktır. Dahası, Solana’nın sonraki fiyat hareketi büyük ölçüde Bitcoin fiyatına bağlıdır. Zira altcoin, yılbaşından bugüne BTC’nin ayak izlerini takip ederek aynı eğilimle daha yüksek volatilite sergiledi.

Öte yandan, zincir üzerindeki ölçümler düşüş tahminini desteklemektedir. Solana’daki önde gelen protokoller, kripto sektöründeki genel düşüş trendiyle uyumlu olarak, bir önceki ay kilitli toplam değerde (TVL) çift haneli kayıplar yaşadı.

FTX rüzgarı düşüş tahminini destekliyor

Ayrıca, FTX 13 Eylül’de varlıklarını tasfiye etmek için onay alacağından, altcoin piyasası bu hafta daha fazla satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. İflas eden kripto borsasının Nisan ayında çeşitli kripto varlıklarında 3,4 milyar dolara sahip olduğu ve Ocak ayı verilerine göre SOL varlıklarının 685 milyon dolara yükseldiği bildirildi.

FTX’in sahip olduğu bir cüzdan olan analitik platform Arkham Intelligence’a göre, Eylül ayı başlarında Solana Network’ten Ethereum’a 10 milyon dolar değerinde dijital varlık taşıdı. Bu hareket, borsanın iflas işlemleri sırasında bir dizi token dökümünün ilki olabileceği endişelerine yol açtı.

Bunun yanı sıra, Michael Novogratz’ın Galaxy Finance’i kripto varlıklarını yönetiyor ve SOL ve diğer varlıkları ne kadar yükseğe satabilirlerse o kadar çok para kazanıyorlar. Bu nedenle, uzmanlara göre Galaxy’nin token’ı kısa devre yapması ve ucuza elden çıkarması pek olası görünmüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x