Ripple Kurucusu McCaleb 6 Yılda 1 Milyar XRP Sattı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple Kurucusu McCaleb 6 Yılda 1 Milyar XRP Sattı

Whale Alert tarafından yapılan analiz, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb'in 2014-2019 arasında bir milyardan fazla XRP sattığını gösteriyor.

xrp 1

Whale Alert tarafından yapılan analiz, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in 2014-2019 arasında bir milyardan fazla XRP sattığını gösteriyor. Whale Alert, McCaleb’in toplam arzın yaklaşık yüzde 5’ine karşılık gelen 4.7 milyar token daha bulundurduğunu belirtti.

McCaleb, yıllar önce şirkete sunduğu katkılar nedeniyle 9.4 milyar tok almıştı. Whale Alert, satışları sınırlayan anlaşmalar sona erdiğinde oranın bu yıl artacağına inanıyor. Özellikle: “Şu anda, hepsini satması yaklaşık 20 yıl alacaktı. Ancak faaliyetleri, 2020’de bir süre sonra sona erecek olan Ripple ile yapılan anlaşmalardan ötürü sınırlıydı.” Bu haberler, Twitter’daki bazı XRP sahiplerini telaşlandırdı. Whale Alert, Cointelegraph’a, şunları söyledi:

“İnsanları telaşlandırmak istemedik, ama şimdi neler olup bittiğini daha iyi görebileceklerini umuyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Whale Alert, McCaleb’in satışlarının XRP’nin fiyatını etkileyip etkilemediğini belirleyemedi. McCaleb, kripto para piyasasında önemli bir figür. Kendisi Mt Gox borsasını yarattı ve Stellar’ı (XLM) kurdu. Ayrıca, daha sonra Ripple olan OpenCoin’i kurdu ve kendisine katkılarından ötürü 9.4 milyar token tahsis edildi. XRP fiyatı, 2014 yılında McCaleb’in XRP’leri satmaya başlamasının ve ardından gelen tepkilerden sonra yüzde 40 düştü. Daha sonra Ripple ile aylık ve yıllık satışları sınırlayan yedi yıllık bir anlaşma müzakere edildi. Anlaşmaya göre McCaleb anlaşmanın altıncı yılında bir milyar XRP ve yedinci yılında iki milyar XRP satabilecekti. Whale Alert, şimdi yedinci yılda olduğumuzu söyledi. Bununla birlikte, bir kısım ise anlaşmanın altıncı yılı olduğuna inanıyor. Bu nedenle yeni bir tartışma ortaya çıkmış oldu.

McCaleb bu zamana kadar anlaşma şartlarına uyarak, 1 milyar token sattı. Bu da 135 milyon dolarlık bir gelire tekabül ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x