Yükleniyor...

Ripple (XRP), SEC’e Karşı İlk Yasal Zaferini Kazandı!

Ripple bugünkü duruşmada, SEC'e karşı ilk yasal zaferini elde etti.

Ripple bugünkü duruşmada, SEC’e karşı ilk yasal zaferini elde etti. Yargıç Sarah Netburn, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma talebini kabul etti.

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava, bugün gerçekleşen duruşma ile devam etti. Hatırlanacağı gibi SEC, Ripple’ı 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı ile suçlamış ve şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple’a dava açmıştı.

Dava tarafları arasında, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP üzerinden tartışmalar yaşandı. SEC, Bitcoin ve Ethereum’un XRP’den farklı olduğunu savunurken, Ripple avukatları da Bitcoin ve Ethereum madencilerinin de kar elde ettiğini ve bu nedenle XRP’nin bu iki varlıktan farkı olmadığını dile getirdi. Ripple avukatları ayrıca, 1934 yılı yasalarının, günümüz için geçerli olamayacağını savundu.

Ripple avukatları, savunmalarında XRP’nin belirli ölçütlerde Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılabileceğini dile getirdi. Ek olarak SEC’in, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı konusunda hiçbir adım atmadığını belirtirken, Bitcoin ve Ethereum’un neden menkul kıymet olarak görülmediğinin soru işareti olduğu ifade edildi.

Savunmada önemli bir konuya da vurgu yapıldı. Ripple, XRP’nin neden 8 yıldır menkul kıymet olduğunun belirtilmediği sorusunu yöneltti. Şirket avukatlarına göre SEC, bu konuda son derece geç kalmış bir hamleye imza attı.

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın konferansta Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma talebini kabul ederek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner