Yükleniyor...

Vogue Business: Moda Markaları Mevcut NFT Çılgınlığından Yararlanmaya Hazırlanıyor

Vogue Business tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir habere göre, moda markaları "blockchain'in vahşi, çılgın dünyasını ve tüm yaratıcı iş olanaklarını inceliyor" ve şimdi bu trene binmek için hazırlanıyor.

6064c1326183e10019819916

Vogue Business tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir habere göre, moda markaları “blockchain’in vahşi, çılgın dünyasını ve tüm yaratıcı iş olanaklarını inceliyor” ve şimdi bu trene binmek için hazırlanıyor.

Vogue Business, birçok sektör kaynağının NFT’leri piyasaya sürmeye hazırlanan birkaç lüks moda evinden bahsettiğini söylüyor. Blockchain şirketi Lukso’nun kurucusu Marjorie Hernandez, şunları söyledi:

“Soru, tetiği ilk kimin çekeceği. Lüks markalar e-ticaret trendinin gerisindeydi, bu nedenle artık blockchain gibi yeni teknolojileri denemeye yönelik daha fazla istek var.”

Örneğin “Dünya çapında gelişmekte olan moda tasarımcılarının müşterilerle doğrudan bağlantı kurmasını sağlayan bir moda tasarımcısı kolektifi” olan Clothia şu anda 3,5 ETH fiyatı olan aşağıdaki gibi açık artırmada satılan birkaç elbise NFT’sine sahip:

y97R33PZ Screenshot 2021 04 05 at 14.35.55

Bu NFT moda tasarımcısı Aska’nın St. Petersburg, Rusya’daki atölyesinde haute couture teknikleri kullanılarak tamamen elle yapılmış bir organze ve eko deri elbiseyi tasvir ediyor. Bu tasarım uygun, özel spesifikasyonlara göre yapılmış fiziksel bir elbise için kullanılabilir. Clothia Kurucusu ve CEO’su Elena Silenok, Vogue Business’a şunları söyledi:

“Lüks markalar da daha fazla müşterinin markalarına erişmesini sağlamak için NFT’leri kullanabilir.”

Futures Intelligence Group CEO’su fütürist Cathy Hackl ise şunları söyledi:

“Daha kapsamlı bir web’e geçtikçe, her moda markasının sanal bir stratejisi olması gerekecek. Sanal elbiseler ve öğeler satmak, markalar için önemli bir gelir akışı olacaktır.”

Quartz’ın 18 Mart’ta sanal Vogue Business ve TikTok Teknoloji Forumu’nda yayınladığı bir rapora göre, şu anda Ledger’de Baş Deneyim Görevlisi ve aynı zamanda Fransız lüks mallar şirketi LVMH’de Ekim 2015 ile Aralık 2020 arasında Baş Dijital Görevli olan Ian Rogers, şunları söyledi: :

“Bugün bir çanta satın alıp, NFT alamamanız için hiçbir sebep yok. Lüks, kimlik inşa etme işidir. İnanılmaz faydası nedeniyle lüks bir el çantası satın almazsınız. Satın alıyorsun çünkü marka kültür inşa etti ve bu kültür, parçası olmak istediğin bir şey.”

Quartz’a göre Gucci’de Marka ve Müşteri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Robert Triefus, aynı etkinlikte şunları söyledi:

“Hâlâ anlaşılması gereken bir dünya. Şu anda bizim için değerlerin belirli deneyimlere veya dijital ürünlere eklendiği deneylere ve pilotlara bakıyoruz, böylece değer sisteminin ne olduğunu anlayabiliriz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x