Yükleniyor...

Ripple Yöneticisi: XRP Stablecoin Konusunda Bankalara Yardım Edebilir

Ripple’ın CTO'su David Schwartz, şirketin websitesinde yer alan yakın tarihli bir makalede, XRP Ledger’daki yeni bir özelliğin bankaların stablecoin çıkarmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

ripple ctosu xrp stablecoin konusunda bankalara yardim edebilir

Ripple’ın CTO’su David Schwartz, şirketin websitesinde yer alan yakın tarihli bir makalede, XRP Ledger’daki yeni bir özelliğin bankaların stablecoin çıkarmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

David Schwartz, geçtiğimiz yaz OCC’nin bankaların müşterileri için kripto para bulundurmalarına ve kripto para işletmelerine hizmet vermelerine izin verme kararını hatırlattı.

OCC’nin Stablecoin Kararı

OCC’nin son zamanlarda attığı bir başka adım, bankalara stablecoin’leri destekleyen halka açık blokzincirleri için node çalıştırma ve ödemelerde USD destekli stablecoinleri kullanabilme izni vermesi oldu.

Ripple CTO’su, finansal kurumların kendi stablecoin’lerini çıkarmak için XRP Ledger’ı kullanabileceğini ve “Issued Currencies” adlı yeni platformun bunu yapmalarına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Makalede ayrıca XRP gibi dijital varlıkları, herhangi bir karşı taraf olmaksızın, stabilcoinler de dahil olmak üzere “Issued Currencies” aracılığıyla oluşturulan dijital varlıklarla takas etmelerini sağlayan XRPL tabanlı bir DEX’ten bahsediliyor.

Daha önce Ripple, yerel kripto para birimi XRP’nin çeşitli CBDC’lerin (merkez bankası dijital para birimleri) doğrudan takası için bir köprü para birimi olarak kullanılabileceğini belirtmişti.

Ripple, gelecekte CBDC’lerin bankalar arasındaki sınır ötesi ödemeleri çözmek için yaygın olarak kullanılacağına ve bankaların, farklı stablecoinlerin kullanılacağı işlemlerde köprü oluşturmak için tarafsız bir varlığa ihtiyaç duyacağına inanıyor.

Ripple, XRP’nin bu varlık için birden fazla gereksinimi karşıladığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x