Yükleniyor...

Ripple’da isim değişikliği: Görenler şaştı kaldı!

Ripple'da yapılan isim değişikliği görenleri şaşkına uğrattı.

ripple

Ripple’da yapılan isim değişikliği görenleri şaşkına uğrattı. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar ODL bölümünün kaldırıldığını, yerine ise “Ripple ödemeleri” başlığı altında yeni bir bölüm eklendiğini görerek bu değişikliğin nedenini sorguladı.

Ripple’da yeni dönem

Ripple, hizmetlerini kolaylaştırmak ve erişilebilirliği arttırmak amacıyla resmi web sitesindeki “ODL” (On-Demand Liquidity) bölümünü “Ripple Payments” olarak yeniden adlandırdı. Bu hamle ile şirketin temel işlevlerini korurken sınır ötesi ödeme çözümünü daha kullanıcı dostu hale getirmenin amaçlandığı kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018 yılında tanıtılan Ripple’ın ODL’si, özellikle finans kurumları tarafından tercih edilen sınır ötesi işlemler için anlık ve uygun maliyetli çözümler sağlayan önemli bir teklif olarak kabul edidi. XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanan ODL, uluslararası para transferlerinin karmaşıklığını basitleştirmede kritik bir rol oynadı.

Öte yandan, Ripple’ın web sitesinden ODL bölümünün kısa süre önce kaldırılması, piyasa katılımcıları ve yatırımcılar arasında şaşkınlıkla karşılandı ve kullanıcılar bu değişikliğin arkasındaki nedeni sorguladı.

Stack of ripple coins with a laptop

Sebebi ortaya çıktı

Ripple’ın Strateji ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, bu endişelere yanıt vererek kafadaki soru işaretlerini giderdi. Yoshikawa, ODL’nin ortadan kaldırıldığı inancının aksine, “Ripple Payments” olarak yeniden markalaştırıldığını açıkladı. Ayrıca, bu yeniden markalaşmanın birincil amacının, kripto para jargonuna daha az aşina olan bireyler için daha anlaşılır hale getirmek olduğunu şu ifadelerle belirtti:

“ODL, dışarıdan bakanlar için ilk bakışta anlaşılması zor bir kelime, bu yüzden onu Ripple ödemeleri teriminde birleştirmeye karar verdik. Bu, kripto jargonundan halk ağzına geçişi simgelemiş oluyor.”

Yoshikawa özellikle, yeniden markalaşmaya rağmen, Ripple Payments’ın tam olarak ODL’nin yaptığı gibi çalışmaya devam edeceğini açıkladı. Yeniden markalaşmanın, sağlanan temel hizmetleri değiştirmeden ana akım benimsemeyi basitleştirmek ve kolaylaştırmakla ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, bu değişikliklerin ortasında, Ripple’ın ODL ortaklık ağı, bugün dünya çapında 55’ten fazla ülkede varlığıyla gelişmeye devam etti. SBI, Moneygram ve Pyypl gibi tanınmış finans kurumları Ripple’ın ödeme hizmetlerini kollarını açarak benimsedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x