Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried, Huobi İddialarını Yalanladı

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Huobi'yi satın alacaklarına ilişkin iddiaları yalanladı.

sam bankman fried

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Huobi’yi satın alacaklarına ilişkin iddiaları yalanladı.

SBF, FTX’in Huobi borsasının çoğunluk hissesini satın alma gibi bir planının bulunmadığını açıkladı.

Sam Bankman-Fried İddiaları Reddetti

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Huobi iddialarına ilişkin açıklama yapmak için Twitter’a gitti. SBF, Bloomberg’ün FTX’in Huobi’yi satın alacağına dair yaptığı haberi yalanladı.

Daha önce Huobi kurucu ortaklarından Leon Li’nin şirketteki 1 milyar dolardan fazla hissesini satmayı düşündüğü haberleri basına yansımıştı.

SBF kısaca “Huobi’yi satın almayı planlamıyoruz” ifadelerini kullandı.

FTX ve Alameda Research, likidite krizinin ortasında birçok kripto şirketini kurtarmak için önemli adımlar attı. Fried konuyla ilgili olarak, kripto sektörünü kurtarmak için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu dile getirmişti.

“Ekosistem içerisinde yardım edebildiklerimize yardım etmek istiyoruz. Kimseyi incitmekle ilgilenmiyoruz. Bu hem tüm ekosisteme zarar veren bir durum”

Alameda, Haziran ayında Voyager Digital’e 200 milyon dolar değerinde USDC kredisi ve o dönemde 300 milyon dolar değerinde olan 15.000 BTC teklif etmişti. Şirket ek olarak BlockFi’a da 250 milyon dolarlık kredi verdi.

FTX, Kanada pazarına girişinin bir parçası olarak Bitvo’yu ve ek olarak Japonya merkezli Liquid Group’u ve yan kuruluşlarını satın almayı planladığını açıklayarak, kripto pazarının çöküşünün ortasında önemli adımlar atmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner