Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried Suçlamaların Düşürülmesini Talep Etti

Sam Bankman-Fried, ek suçlamaları uygunsuz bir şekilde dosyaladıklarını savunarak, yargıçtan kendisine yöneltilen bazı suçlamaları reddetmesini istedi.

Sam Bankman Fried FTXin 400 Milyon Dolarini Kullandi

Sam Bankman-Fried, ek suçlamaları uygunsuz bir şekilde dosyaladıklarını savunarak, yargıçtan kendisine yöneltilen bazı suçlamaları reddetmesini istedi. 

FTX aracılığıyla milyarlarca dolarlık yolsuzluk yaptığı iddia edilen Bankman Fried, Manhattan federal mahkemesine dilekçe verdi. Fried’ın avukatları, ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’dan, Bahama Hükümeti’nin ABD’ye iadesine yeşil ışık yaktığında onay vermediği için kampanya finansmanı ihlali suçlamasını iptal etmesini istedi. 

Fried, Yeni CEO’yu Hükümetin Sözcüsü Olarak Nitelendiriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman Fried’ın hukuk ekibi, FTX’in kurucu ortağına yöneltilen yeni suçlamaların da geçersiz olduğunu çünkü savcıların Bahama makamlarından gerekli onay almadıklarını savundu. 

Fried’ın avukatları sunduğu dilekçede: “Bay Bankman-Fried, yalnızca Bahamalar hükümetinin iadeyi kabul ettiği orijinal iddianamedeki suçlamalarla yargılanmaya razı gösterdi” ifadelerini kullandı. FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından haftalar sonra Bankman-Fried, yaşadığı ve FTX’i yönettiği Nassau’da tutuklanmıştı. ABD’li savcılar, Fried’ın yatırımcıları dolandırmak için yıllarca süren bir plan yürüttüğünü ve mülk satın almak ve kripto hedge fonu Alameda Research aracılığıyla ticaret faaliyetlerini yönlendirmek de dahil olmak üzere müşteri fonlarını kötüye kullandığını iddia ediyor. 

Manhattan federal savcılarının Bahamalı yetkililerden kendisini tutuklamalarını istemesinin ardından Bankman-Fried, ABD’ye basitleştirilmiş bir şekilde iade edilmeyi kabul ederek potansiyel olarak uzun sürecek bir yasal savaştan kaçındı. 

Ancak avukatları, Bankman-Fried’ın iade yasası kapsamındaki haklarını koruduğunu ve iade edilmeyi kabul ettiği suçlamalar dışındaki herhangi bir suçlama ile yargılanamayacağını savunuyor. Avukatlara göre Bahama Hükümeti, Bankman Fried’ın teslim belgesini imzalamış ancak bu belgede kampanya finansmanı yasasını ihlal suçlaması olan 8. madde yer almamıştı. Bankman-Fried ABD’ye vardığında bu suçlamanın yanı sıra başka dolandırıcılık suçlarıyla da karşı karşıya kaldı. Savcılar o zamandan bu yana Fried’ın suçlamalarının sayısını 13’e çıkaran iki ek iddianame sundular. 

Bankman-Fried ayrıca, FTX’in yeni yönetimini belgeleri kendisine teslim etmeye zorluyor. Avukatları, FTX soruşturmasını yürüten ABD savcıları ile şirketin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmak üzere işe alınan Sullivan & Cromwell avukatları arasında geçen birkaç e-postayı dosyaya delil olarak koydu. 

Avukatlar, FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray ve şirketin avukatlarının Bankman-Fried hakkında aşağılayıcı açıklamalar yapmaya devam ederek hükümetin sözcülüğünü yaptıklarını ve onu kötü adam olarak etiketlediklerini söyledi. 

Tüm suçlamaları reddeden Fried’ın Ekim ayında mahkemeye çıkarılması planlanıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x