Yükleniyor...

FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması

FTX'in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame'nin evi FBI tarafından arandı.

107172502 1672395351694 gettyimages 1245052550 FTX ILLO

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin evi FBI tarafından arandı.

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin evi, kripto para borsasının çöküşüne ilişkin soruşturma kapsamında olarak arandı.

FTX’in Eski Yöneticilerinden Ryan Salame’nin Evi Soruşturma Kapsamında Arandı

Geçtiğimiz yıl iflas ilan eden FTX‘in soruşturması kapsamında eski yöneticinin evi arandı.

FBI Salame’nin Maryland’deki evi için arama emri çıkardı. Arama, borsanın kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’i milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık düzenlemekle suçlayan Manhattan federal savcılarının FTX‘in iflasına ilişkin kapsamlı soruşturmasının bir parçasıydı.

FBI

Salame, Sam Bankman-Fried suçsuz olduğunu iddia etti. Buna karşın FTX ve kardeş şirket Alameda Research’teki diğer üç üst düzey yöneticinin suçunu kabul etti. Bunun ardından yetkililerle iş birliği yapacağını belirtti.

Salame, iflas etmeden önce borsanın Bahamalar’daki yan kuruluşu olan FTX Digital Markets’in eş CEO’suydu. FTX Kasım ayında çökmeye başladığında, Salame Bahamalar’daki düzenleyicilere müşterilerin fonlarının Alameda Research ile karıştırıldığına dair  bilgi verdi.

Salame, FTX evrenindeki en büyük siyasi bağışçılardan biriydi. Çoğunlukla Cumhuriyetçi kampanyalara olmak üzere 24 milyon dolar bağış yaptığı biliniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner