Yükleniyor...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Blockchain Vurgusu!

Uludağ Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından online olarak düzenlenen 250 bin lira ödüllü "9.

Turkey BlockChain

Uludağ Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından online olarak düzenlenen 250 bin lira ödüllü “9. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması”nın kapanış etkinliğinde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, yerli otomobil TOGG’dan blockchain’e kadar birçok önemli hususa vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TOGG blockchain

AA’da yer alan habere göre bu yarışmanın otomotiv sektörü için oldukça önemli olduğunu dile getiren Bakan Yardımcısı, Milli Teknoloji Hamlesi konusunda da açıklamalarda bulundu. Kacır, şu ifadeleri kullandı:

“Milli Teknoloji Hamlesi, bir yönüyle daha yüksek katma değerli üretime geçmenin, araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yoğunlaştırmanın, inovasyon ve yenilik odaklı çalışmaların ve tasarıma değer vermenin adıdır.”

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, TOGG için de akıllı cihaz projesi benzetmesi yaptı. Kacır, şunları söyledi:

“TOGG, aslında bir otomobil projesi olmanın ötesinde, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor.”

Bakan Yardımcısından Blockchain Vurgusu

UFUK 2020 AB programından bahseden Kacır, otomotiv araç üreticilerinin 31 projede 12,5 milyon avro destek almaya hak kazandığını ifade etti. Kacır, bu projelerden bahsederken blokchain’i de es geçmedi. Bakan Yardımcısı, şu ifadeleri kullandı:

“UFUK programları başlayacak ve bu kapsamda, otomotiv sektörünün geleceğini belirleyecek yıkıcı teknolojiler, yapay zeka, 5G, nesnelerin interneti, siber güvenlik, büyük veri, blok zincir, yeni nesil malzeme gibi alanlarda ürün ve süreç geliştirmeye dönük uygulamalar desteklenecek.”

Kacır, TEKNOFEST’te de gençlerin geleceği değiştirmeye/geliştirmeye yönelik projelere imza attığını anımsattı. Kacır, Türkiye’nin geleceğinin çok aydınlık olduğunu ifade ederek, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“İnanıyoruz ki Türkiye’nin geleceği aydınlık. Türkiye, bilim ve teknoloji temelli bir kalkınmanın başarı hikayesini hep birlikte yazacak güce sahip. Yeter ki Türkiye’nin geleceği için çalışalım, gençlerin, girişimcilerin önünü açalım.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x