Yükleniyor...

Usta Analiste Göre Bitcoin Aylık Kapanışta Rekor Kırarsa 76.000 Dolara Yükselebilir!

Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden analist Nebraskan Gooner, geçtiğimiz sene Temmuz ayında attığı bir tweet'i yeniden atarak, Bitcoin'in 76.

bitcoin 76000 olabilir

Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden analist Nebraskan Gooner, geçtiğimiz sene Temmuz ayında attığı bir tweet’i yeniden atarak, Bitcoin’in 76.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz sene attığı tweet’te Bitcoin’in parabolik boğa koşusunun, lider kripto para biriminin aylık 13.900 doların üzerinde kapanış yapmasıyla gelebileceğini ifade etmişti. Popüler analist, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin’de bir sonraki parabolik boğa koşusunu ne tetikleyebilir? Aylık 13.900 doların üzerinde bir kapanış. Tarihsel olarak, BTC önceki ATH kapanışının üzerine çıktığında, 182 günde ortalama %4.000 yükseliyor. Önceki döngülere dayanan muhafazakar bir değerleme, 1 BTC’yi 76.000 doların üzerine çıkaracaktır.”

Kısacası analiste göre eğer Bitcoin aylık kapanışını 13.900 dolar üzerinde gerçekleştirirse, Bitcoin’de ciddi bir boğa koşusu görme ihtimalimiz yüksek.

Bir diğer analist Josh Rager ise dün 2016 yılıyla 2020 yılını kıyaslayarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“BTC halving’den 24 hafta sonra (2016 vs 2020). Bu yılın başlarında, Bitcoin halving’inin 10 hafta sonrasına bakmıştık. Halving sonrası 24. haftada, Bitcoin hala iyi görünüyor ve yeni zirveler için yolda. 2016’ya göre, bir sonraki zirveye kadar en az bir yılımız daha var.”

BTC Bugün 14.000 Doları Aştı

Haberini verdiğimiz gibi Bitcoin, öğlen saatlerinde ciddi bir yükseliş yaşayarak 14.000 dolar seviyesini aşmayı başarmıştı. Bu yükselişe sebep olarak ise Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan açıklamalarla, Cadılar Bayramı gösterilmişti. Üstelik bugün Bitcoin Whitepaper’ının da 12. yıldönümü. Bu nedenle böylesine bir yükseliş, kripto para topluluğu tarafından bir “hediye” olarak nitelendirildi.

CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 13.810 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x