Anasayfa Altcoin Haberleri Satoshi Nakamoto ve 2 Bin 152 Milyarderin Serveti Dünyanın Yarısına Bedel

Satoshi Nakamoto ve 2 Bin 152 Milyarderin Serveti Dünyanın Yarısına Bedel

ABONE OL:google-news

Çoğu kişinin bildiği üzere Satoshi Nakamoto her geçen gün büyüyen ve şu anda 9 milyar dolarlık bir serveti ile milyarderler grubuna giriyor. Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, 2153 milyarderin servetinin dünya nüfusunun yaklaşık yarısının varlığına eşit olduğunu ortaya koyan çarpıcı bir rapor yayınladı.

Merkezi İngiltere’de bulunan kuruluşun internet sitesinde yayınladığı rapor, dünyadaki ekonomik eşitsizlik durumunun politik tartışmalar ve ülke politikalarından daha büyük bir soruna dönüştüğünü gösteriyor. Raporda milyarderlerin servetinin 2009’dan bu yana yüzde 7,4 oranında arttığı ve ilk 500 ismin 2019 yılında kümülatif olarak 1.2 trilyon dolar kazanç elde ettiği bilgisi yer alıyor.

Raporun verdiği asıl mesaj eşitsizliğin her geçen yıl daha da kötü bir hal aldığı yönünde. Enflasyon ve çalışma saatleri 1970’lerden bu yana istikrarlı bir şekilde artsa da asgari ücret beklenen oranda artmadı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerde konut ve eğitim harcamaları son birkaç on yıl içinde önemli ölçüde arttı. Çalışma saatleri ve asgari ücret de ise benzer bir iyileştirme yapılmadı.

Finansal eşitsizliğin büyüdüğü bir dönemde, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ekonomiye denge getirme aracı olarak öne çıkıyor. Özellikle Bitcoin ekonomik sistemleri daha adil hale getirme arzusuyla oluşturulmuş bir varlık. Satoshi Nakamoto, 1 milyon BTC‘ye (9 milyar dolar değerinde) sahip olduğu tahmin edilmesinden dolayı listedeki milyarderlerden biri. Bitcoin’in zirveyi gördüğü dönemde Nakamoto’nun serveti 19 milyar dolara çıkmış ve dünyanın en zengin 44. kişisi olarak listedeki yerini almıştı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

965BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
24,602TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar