Yükleniyor...

Hindistan Merkez Bankası’ndan Açıklama: Kripto Paralara Yasak Yok

Hindistan Merkez Bankası (RBI), 2019'un sonlarında ülkedeki banklara kripto paralarla ilgili kurumlara hizmet vermemeleri emretmiş, bu da tartışmalara neden olmuştu.

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Yasağı

Hindistan Merkez Bankası (RBI), 2019’un sonlarında ülkedeki banklara kripto paralarla ilgili kurumlara hizmet vermemeleri emretmiş, bu da tartışmalara neden olmuştu. Yatırımcıları endişelenmesine neden olan birkaç ay boyunca devam eden belirsizliğin ardından RBI’dan açıklama geldi.

RBI, ülkenin Yüksek Mahkemesi’ndeki aleyhindeki davanın ardından Hindistan’daki kripto para birimlerinin durumu hakkında bazı açıklamalar yaptı. Merkez Bankası, kripto paraları yasaklamadığını, bunun yerine finansal kurumların dijital varlık sınıfıyla ilişkili risklerden etkilenmesini önlemek için adımlar attıklarını kaydetti. RBI’nin değindiği spesifik riskler arasında kara para aklama ve terörizmin finanse edilmesi yer alıyor.

Haber, kripto paraların yasallığını çevreleyen tartışmaların arttığı ve çoğunlukla karamsar bir dönemden geçilen 2019’un ardından toparlanmaya başlayan piyasalar için son derece önemli.

Öte yandan Hindistan’da bulunan kripto para destekçileri dijital varlıkları savunmaya devam ederken, kripto paraların regüle edilmesini istiyorlar. Aynı zamanda Blockchain teknolojisinin üke yönetimi tarafından daha genel bir şekilde kullanımı için bastırıyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x