Yükleniyor...

SBF’den CZ’ye: Sen Kazandın!

Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried (SBF), Twitter üzerinden Binance CEO'su CZ'ye sert eleştirilerde bulundu.

SBFden CZye Sen Kazandin

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Twitter üzerinden Binance CEO’su CZ‘ye sert eleştirilerde bulundu.

Kripto para borsası FTX, iflas ettiğini bildirmiş ve kripto endüstrisini yeni bir döneme sürüklemişti. FTX CEO’su SBF’nin, Alameda ile birlikte müşteri varlıklarını kullandığı iddiası gündeme bomba etkisi yarattı. Bunu ilk dile getiren isim Binance CEO’su CZ oldu. CZ, FTX borsasının token’ı olan FTT’leri satacağını açıkladı. Bunun sebebi olarak, FTX’in arka planında dönen işleri söyledi. Bu süreç FTX’in çöküşüyle ve piyasaların da düşüşüyle sonuçlandı. Ancak CZ ve SBF ikilisi arasındaki ipler, son tartışmayla birlikte iyice kopma noktasına geldi.

SBF ve CZ, Twitter Üzerinden Karşı Karşıya Geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), gün içerisinde Twitter üzerinden FTX olaylarına değindi. CZ, yaptığı paylaşımında resmen SBF için dolandırıcı ibaresini kullandı. CZ yaptığı paylaşımda, Kevin O’Leary’nin kripto konusundaki zihni, aynı zamanda bir dolandırıcıyla aynı hizaya gelmesine neden oldu. Cidden SBF’yi mi savunuyor? dedi.

Daha önce de SBF hakkında dolandırıcı ibaresini kullanan CZ, yine aynı dili tercih etti. CZ, FTX’in birçok şirkete toplam 5.5 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını dile getirdi. FTX‘in yatırımlarından bahseden CZ, “Üstüne üstlük, FTX Miami Stadyumu’na, çok sayıda Super Bowl reklamına, beyzbol hakemlerine, F1’e ve devasa siyasi bağışlara ve lüks gayrimenkullere para harcadı. Oh, ve müşteri fonlarının kınanacak şekilde kötüye kullanılması.” dedi.

Binance patronu CZ, diğer taraftan Kevin O’Leary‘i hedef aldı. CZ, O’Leary‘nin kripto piyasasında 15 milyon dolar kaybetmesinden ders almadığını belirtti. O’Leary, halen daha SBF‘ye yönelik verdiği destek ile biliniyor.

FTX eski CEO’su SBF, Binance patronunun yaptığı bu paylaşımlara sessiz kalmadı. SBF, CZ‘ye sen kazandın ibaresini tekrar kullandı. Ayrıca SBF, CZ‘ye artık satın alma konusunda yalan söylememesini söyledi.

CZ‘nin paylaşımının altına yanıt veren SBF, “Kazandın! Artık satın alma hakkında yalan söylemeye gerek yok. Sizinle, satın almayla ilgili görüşmeler başlattık ve işimiz için önemli olduğundan bunu yapmaya karar verdik. Pazarlık taktikleriniz beni hayal kırıklığına uğratmış olsa da, yine de yapmayı seçtim.” dedi.

SBF: Fazladan 75 Milyon Dolar Vermezsek Çekip Gitmekle Tehdit Ettiniz!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Binance patronu CZ hakkında sansasyonel bir iddia ortaya attı. CZ‘nin sosyal medya paylaşımının altına cevap veren SBF, “Fazladan 75 milyon USD yatırmazsak son dakikada çekip gitmekle tehdit ettiniz.” dedi.

Ayrıca SBF, CZ’ye bir yatırımcı olarak FTT’leri satmaya hakkı olmadığını açıkladı. Sebebi olarak, Binance yatırımlarının kilitli olarak tutulduğunu gösterdi.

CZ: Sam, Artık Önemi Yok!

Binance patronu Changpeng Zhao (CZ), Sam Bankman-Fried’ın sert eleştirilerine hemen yanıt verdi. CZ, artık önemi olmadığını dile getirdi. Son olarak Binance patronu, “Ayrıca istemiyorsak bizi varlık satmaya zorlayamazsınız. Ayrıca, yaptığınız başka bağış toplama etkinliklerini engelleme hakkımız da var. Hiç kullanmadım veya bahsetmedim. Asla bir rekabet ya da kavga olmadı. Kimse kazanmadı.” dedi.

Binance patronu, SBF‘ye sert bir mesaj verdi. CZ, “Kendine odaklan, bunu şimdiye kadar öğrenmiş olman gerekirdi.” dedi

SBF, 13 Aralık’ta İfade Verebileceğini Söyledi

FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), 13 Aralık’taki bir panel duruşmasında ifade vermeye istekli olduğunu söyledi. Ancak SBF, halen daha verilerinin çoğuna erişimi olmadığını ve söyleyebileceklerinin bir sınırı olduğunu aktardı.

ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, SBF‘nin yararlı olabileceğini belirtmiş ve ifade vermesini istemişti. SBF, Waters’ın bu açıklamasından hemen sonra ifade verebileceğini duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x