Yükleniyor...

Scott Melker: “Bitcoin’in (BTC) Hakimiyeti Çökmek Üzere!”

Kripto para analisti Scott Melker, Bitcoin hakimiyet oranının uçurumun kenarında olduğunu söyledi.

Scott Melker Bitcoin BTC Hakimiyeti Çökmek Üzere

Kripto para analisti Scott Melker, Bitcoin hakimiyet oranının uçurumun kenarında olduğunu söyledi. Analist ayrıca BTC hakimiyetinin çökmesiyle altcoin sezonunun başlayabileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Gevşiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinStats tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda yüzde 64,5’te. Mayıs ortasından neredeyse yüzde 2,5 düştü ve Melker tarafından yayınlanan grafik, BTC hakimiyetinin büyük bir çöküşün eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin hakimiyeti şu anda geçen yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 73,1’den yaklaşık yüzde 10 düşmüş durumda. Ethereum’un 2020’nin başındaki güçlü performansı nedeniyle BTC hakimiyeti, 6 Ocak’ta yüzde 70’in altına düştü ve bu seviyeyi bir daha geri almayı başaramadı.

Altcoin Sezonu Geliyor Mu?

Onuncu en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA), bir haftada yüzde 65,5 artış göstererek Mayıs ayının yıldızı oldu ve gözleri diğer altcoin’lere çevirtti. En son görülen altcoin sezonu 2018 yılında görülmüştü ve Bitcoin hakimiyeti rekor düşük seviyelere gelerek yüzde 33’lere düşmüştü. Placeholder kurucu ortağı Chris Burniske göre, eğer bir altcoin sezonu gelecekse Ethereum boğa koşusuna öncülük edecektir.