Yükleniyor...

SEC Kestiği Cezalar ile Kripto Para Piyasasında Ne Amaçlıyor?

Bu haftanın başında SEC, Paragon ve AirFox üzerindeki iki farklı alanda faaliyet gösteren ve 12 milyon dolar ve 15 milyon dolar yatırım alan ilk para teklif (ICO) projelerine ceza yağdırdı.

ABD SEC

Bu haftanın başında SEC, Paragon ve AirFox üzerindeki iki farklı alanda faaliyet gösteren ve 12 milyon dolar ve 15 milyon dolar yatırım alan ilk para teklif (ICO) projelerine ceza yağdırdı.

SEC’in, EtherDelta, Paragon ve AirFox’u rehberlik yerleşimleri olarak hedeflediği, projelerin kripto para piyasasında bir örnek teşkil ettiği ve önümüzdeki aylarda ICO pazarının her alanına el atması bekleniyor. Washington D.C.’deki Yatırım Danışmanı Derneği toplantısında SEC’in İcra Dairesi’nin ortak direktörü Stephanie Avakian, onlarca ICO’nun mevcut olarak SEC tarafından araştırıldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca SEC’in el attığı üç projenin tamamı 250 bin dolar ila 300 bin dolar arasında nispeten küçük cezalara çarptırıldı. Hem Paragon hem de AirFox’daki iki projenin aldığı yatırım miktarı arasındaki açık tutarsızlığa rağmen, kayıt dışı bir güvenlik sağlamaları gerekçesiyle 250 bin dolar para cezasına çarptırıldılar.

SEC, her iki projeyede aynı miktarda para cezası vermeye karar verdi, çünkü komisyonun amacı büyük projeleri hedeflemek ve endüstri için emsal teşkil edecek bir vaka oluşturmaktı. Bununla birlikte SEC, mevcut yönetmelikler altında menkul kıymetler olarak kabul edilmesi adına token’lar için açık bir kılavuz sunmayı da reddediyor.

Yeni gelişmekte olan her sektörde olduğu gibi Chervinsky, SEC’in icra yoluyla rehberlik adı verilen bir stratejiyi kullanma eğiliminde olduğunu ve devlet mahkemeleri veya federal bir mahkeme ile projeler arasında bir çatışmaya neden olmamak için net bir kurallar kümesi sunmayacağını açıkladı.

SEC, resmi açıklamasında, yayıncıların SEC ile işbirliği yapmalarını teşvik ettiklerini, Blockchain teknolojisine karşı tarafsız tutumunu iki katına çıkardıklarını ve yayıncıların yerel yasalara uyduğu sürece ICO pazarının faaliyete devam etmesine izin vermeye istekli olduklarını vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x