SEC, kripto planı sebebiyle bir firmaya dava açtı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, kripto planı sebebiyle bir firmaya dava açtı

SEC, bir firmaya kripto planı sebebiyle dava açtı.

sec coinbase davasi 1

SEC, bir firmaya kripto planı sebebiyle dava açtı.

SEC, kripto para sektörü üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor. Bununla birlikte kurum bir firmaya daha dava açtı.

SEC, bir firmaya daha dava açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, “DEBT Box” adlı bir Utah firmasını, müdürlerini ve diğer 15 kişiyi, yüzlerce ABD’li yatırımcıdan Bitcoin ve Ethereum toplayarak en az 49 milyon dolar dolandırmakla suçladı. SEC, işletmenin kayıt dışı menkul kıymetler sattığını ve yatırımcılara kripto madenciliği faaliyeti yoluyla kripto varlık belirteçleri üreteceklerini ve bu token’ların değerini artıracaklarını söylediğini belirtti.

sec

Ancak, SEC’e göre, toplanan yatırımcı fonları, temel işletmeleri desteklemek yerine, şirketin yöneticileri tarafından kişisel kazançlar için kullanılmıştı, bunlar arasında lüks arabalar, evler ve “lüks” tatiller bulunmaktadır.

Salt Lake şubesinin yöneticisi Tracy S. Combs, “DEBT Box ve müdürlerinin, yatırımcılara, kripto varlık madenciliğiyle uğraştıklarını yanlış bir şekilde ifade etmek de dahil olmak üzere, kayıt dışı menkul kıymet tekliflerinin neredeyse her maddi yönü hakkında yalan söylediğini iddia ediyoruz” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x