Yükleniyor...

SEC, Richard Schueler’a dava açtı

SEC, Richard Scheler'a dava açtı.

sec

SEC, Richard Scheler’a dava açtı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Richard Heart adıyla bilinen Richard Schueler’a dava açtı. SEC’in iddiası Heart’ın kayıtsız menkul kıymet satışı.

SEC, Richard Heart’a kayıtsız menkul kıymet satmak iddiasıyla dava açtı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Richard Heart adıyla da bilinen Richard Schueler’a yönelik kayıtsız menkul kıymet satışı iddiasıyla dava açtı. Richard Heart, tartışmalara neden olan Pulsechain, PulseX ve Hex projelerinin kurucusudur ve bu projeler için toplamda 1 milyar dolardan fazla fon topladığı iddia ediliyor.

SEC, dava sürecinde Heart’ın Hex, PulseChain ve PulseX projelerinin kayıtsız menkul kıymet satışı yoluyla federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve ayrıca yatırımcıların varlıklarının kötüye kullanılması yoluyla dolandırıldığını öne sürdü.

dava

Davanın merkezinde, Heart’ın projenin kontrolünü elinde tutarak projenin değerinin artacağına dair açıklamalar yaptığı, token sahiplerinin daha fazla token kazanmak için tokenlerini kilitlediği staking özelliğini kullandığı bulunuyor.

SEC ayrıca Heart’ın daha önce Hex’in değerinin önemli ölçüde artacağını iddia ederek yatırımcıları yanılttığını da belirtti. Davada Hex’in değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 98,4 oranında düştüğü ve diğer iki projenin tokenlerinin neredeyse değersiz hale geldiği kaydedildi.

Buna ek olarak, SEC, Heart’ın en az 12 milyon dolarlık müşteri fonunu kendi kişisel lüks ürünleri için kullanarak yatırımcıları dolandırdığı iddiasında bulunuyor. Bu lüks ürünler arasında bir McLaren spor arabası, bir Ferrari ve beş saat yer almaktaydı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x