Yükleniyor...

SEC’den Yeni Bir Dolandırıcılık Suçlaması Geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dolandırıcılık planı sebebiyle sekiz kişi ve işletmeyi suçladı.

dolandiricilik

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dolandırıcılık planı sebebiyle sekiz kişi ve işletmeyi suçladı.

Regülatör, blockchain firması CoinDeal aracılığıyla kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle sekiz kişiyi ve işletmeyi suçladı.

SEC’den Dolandırıcılık Suçlaması

SEC’in yapmış olduğu açıklamaya göre, Neil Chandran, Garry Davidson, Michael Glaspie, Amy Mossel, Linda Knott, AEO Publishing Inc, Banner Co-Op, Inc ve BannersGo, LLC suçlanan kişi ve işletmeler arasında yer alıyor.

Chandran, Davidson, Glaspie, Knott ve Mossel’in, hiçbir satın alma yapılmamasına veya yatırımcılara fon tahsis edilmemesine karşın, CoinDeal’in trilyonlarca dolara satılacağını iddia ettiği ifade edildi. Chandran’ın ayrıca bir tekne, emlak, araba ve diğer kişisel kullanımlar için yatırımcı fonlarından milyonlarca dolar kullandığı ifade edildi.

SEC, Michigan Doğu Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesinde şikayette bulundu.

SEC’in Chicago Bölge Ofisi direktörü Daniel Gregus yaptığı açıklamada, yatırımcılara 500.000 kattan fazla yatırım getirisi vadettiğini söyledi.

Neil Chandran, 14 Eylül 2022’den bu yana ABD’de elektronik dolandırıcılıkla ilgili suçlardan gözaltına alınmıştı.

SEC, Chandar’ın CoinDeal ve diğer firmaları içeren yatırım dolandırıcılığı planlarıyla 10.000’den fazla kişiyi dolandırdığını iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner