SEC'in kararı SOL fiyatını düşürdü • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’in kararı SOL fiyatını düşürdü

21 Kasım itibarıyla SOL fiyatı, sadece beş gün önce 60,50 dolara ulaşan yerel zirvesinden yüzde 20 düşüşle 55 dolar seviyesinde işlem gördü.

SOL 2

21 Kasım itibarıyla SOL fiyatı, sadece beş gün önce 60,50 dolara ulaşan yerel zirvesinden yüzde 20 düşüşle 55 dolar seviyesinde işlem gördü. Bu düşüş, kripto piyasasının başka yerlerinde benzer hareketleri yansıtmış oldu. Bilindiği üzere, Bitcoin ve Ethereum da yerel zirvelerinden sırasıyla yüzde 2,2 ve yüzde 5,5 düşmüştü.

Solana’nın fiyatındaki düşüş, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kraken kripto borsasına karşı son dava açılışıyla aynı zamana denk geldi. 20 Kasım’daki başvurularında, denetim kuruluşu Kraken’i menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bunu yaparken, SEC bir dizi kripto para birimini, Solana dahil olmak üzere “menkul kıymet” olarak etiketledi. SOL’un fiyatı bu süreçte yüzde 10,25 düştü.

SEC davasında adı geçen diğer tokenler de benzer şekilde düştü; bunlar arasında Kraken haberlerinin ardından fiyatı yüzde 5,5 azalan ADA da yer aldı.

Öte yandan SEC’in SOL’u bir menkul kıymet olarak nitelendirmesi, ABD’deki kripto para borsalarında bulunabilirliğini etkileyebilir, bu durum XRP ile görülen etkiye benzer olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x