Yükleniyor...

Seçkin Kripto Topluluğundan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Kraken kripto para topluluğuyla iletişime geçerek bir anket düzenledi.

Seçkin Kripto Topluluğundan Bitcoin BTC ve Ethereum ETH Fiyat Tahmini

Kraken kripto para topluluğuyla iletişime geçerek bir anket düzenledi. Ankete katılanlar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkındaki görüşlerini paylaştı. Katılımcıların büyük çoğunluğu lider kripto para birimi hakkında oldukça iyimserdi, hatta katılımcılar Bitcoin’in bu yıl yeni bir rekor kırarak yüksek seviyelere ulaşacağını düşünüyor. Ayrıca Ethereum içinde yükseliş bekleyen katılımcılar ETH fiyatının yılsonuna kadar 6 kattan fazla artış yaşayacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken Intelligence ekibi tarafından 400 müşteriye yapılan ankette, katılımcılara beklentileri soruldu. Katılımcılar arasında, bireysel trader’lar, kurumlar, yatırımcılar, ödeme firmaları, kripto para borsaları ve madenciler de dahil olmak üzere geniş bir taban bulunuyordu.

Bitcoin 2020’de ATH’ye Ulaşacak

Ankete katılanlara 2020 yılında Bitcoin için fiyat beklentileri soruldu. Bazı kötümser katılımcılar fiyatın sıfıra ineceğini düşünürken, daha iyimser olanlar 100.000 dolara kadar fiyatların yükselmesini beklediğini açıkladı.

Duygudaki büyük değişime rağmen, fiyat hedeflerinin ortalama değerlemesi 22.866 dolar olarak belirlendi ve Bitcoin için son derece yükselişe işaret etti. Ortalama fiyat hedefi 19.424 dolar iken, katılımcıların çoğunluğu bu yıl 20.000 doları beklediğini belirtti.

Bitcoin fiyatı yazım sırasında 6.144 dolar seviyesini işaret ediyor. Eğer ankette belirtildiği gibi Bitcoin fiyatı 22.866 dolar seviyesine ulaşırsa bu da mevcut fiyatlardan BTC’nin 3,7 kat daha değer kazanacağı anlamına gelir.

Ethereum %600 Değer Artabilir

Ankete katılanlar Ethereum için de benzer bir yükseliş eğilimi gösterdiler ve fiyat hedefleri ortalama 810 dolardı. Yine, kötümser katılımcılar Ethereum değerinin sıfıra düşmesini beklerken, fiyatın yıl içinde 10.000 dolara ulaşmasını bekleyen çılgınca iyimser tahminlerde bulunuyordu. Ethereum için en çok belirtilen fiyat hedefi 500 dolarken, 300 dolarlık makul bir fiyat hedefi de oldukça dillendirildi.

Ethereum’un şu anda 130 dolar civarında işlem yaptığını göz önüne alırsak katılımcıların hedefine ulaşması için ETH’nin 6 kattan daha fazla değer kazanması gerekiyor.

Ankete katılan kişilerin yetkin olduğu göz önüne alınırsa tahminler, kripto para piyasasının nereye gittiğine dair rehberlik sağlayabilir.

Ayrıca, ankete göre katılımcılar, genellikle herhangi bir ticari karar vermeden önce teknik analiz yaptıklarını ve temel değerleri dikkate aldıklarını belirtmiştir. Bu nedenle, tahminlerin vahşi duygulardan ziyade oldukça anlaşılır ve güvenilir bir şekilde yapıldığını düşünmek akıllıca olacaktır. Bu yüzden, Bitcoin ve Ethereum’un bu hedeflere ulaşması şaşırtıcı olmayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x