Yükleniyor...

Senato Bankacılık Komitesi, SoFi Konusunda Uyardı

SoFi, bir banka holding şirketi olarak kabul edilmesi için onay aldıktan aylar sonra Senato tarafından incelemeye alındı.

Senato Bankacilik Komitesi SoFi Konusunda Uyardi

SoFi, bir banka holding şirketi olarak kabul edilmesi için onay aldıktan aylar sonra Senato tarafından incelemeye alındı.

Dijital varlık birimlerini yürüten finans şirketi SoFi, kripto hisselerini elden çıkarması veya iş yelpazesini değiştirmesi için yasa koyuculardan baskı görmeye başladı. SoFi, Golden Pacific Bancorp ve yan kuruluşu Golden Pacific Bank‘ı satın alarak gündem olmuştu. Bu satın alma hareketinin ardından şirket, bir banka holdingi ve bir finansal holding şirketi olarak görünmek için Federal Rezerv‘den onay aldı.

SoFi, Senato Radarına Girdi

Federal Rezerv’den onay alan SoFi, anlaşmanın bir parçası olarak SoFi Digital Assets‘i elden çıkarmayı veya iki yıl içinde yasalara uygun hale getirmeyi kabul etmişti. Ancak, Demokrat milletvekilleri bu şartın karşılanmadığını öne sürdü.

Milletvekilleri bu iddiaları, SoFi’nin ulusal bankasını kullanarak, SoFi Digital Assets ile ortak kripto hizmeti verdiğine dayandırdı. Şirket, bankasına para yatıran müşterilerine ücretsiz kripto hizmeti vereceğini duyurmuştu.

Senato Bankacılık Komitesindeki Demokratlar, SoFi Digital Assets‘in ticari faaliyetlerinin tüketici riskleri oluşturabileceğinden endişeleniyor. Bu durumun etkisi olarak, vergi mükelleflerinin SoFi’yi kurtarmak için zor duruma girebilecekleri belirtildi.

Milletvekillerine göre, SoFi’nin dijital varlık şubesi, firmanın ana şirketi veya bağlı bir ulusal banka kripto çalkantılarından etkilenir ise vergi mükellefleri faturayı ödeyebilir. SoFi, likidite krizi sırasında Federal Rezerv’den yardım istemesine izin verecek olan bir banka holding şirketi olarak kabul edilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x