Yükleniyor...

SendFriend CEO’su XRP’nin Tasarruf Etmelerini Sağladığını Söyledi

Ripple’ın XRP ödeme çözümünü kullanan para transferi şirketi SendFriend, müşterilerin havale ücretlerinde yüzde 80'e varan tasarruf sağladığını ifade etti.

SendFriend CEOsu David Lighton

Ripple’ın XRP ödeme çözümünü kullanan para transferi şirketi SendFriend, müşterilerin havale ücretlerinde yüzde 80’e varan tasarruf sağladığını ifade etti. SendFriend’ın kurucu ortağı ve CEO’su David Lighton, perşembe günü düzenlenen bir konferansta, “Western Union gibi şirketler bir ödemeye hizmet vermek için yüzde 10’a kadar ücret alıyor. Biz bunu yüzde 2’ye düşürdük” dedi.

Lighton, ODL’nin XRP ile iki farklı para birimi arasında üç saniye kadar kısa bir süre içerisinde köprü kurabildiğini ifade etti. Çözüm sayesinde, SendFriend talep üzerine likidite sağlayabiliyor ve işlem maliyetlerini  75’e kadar azaltabiliyor diyen Lighton, “Hedefimiz bu tasarrufları müşterilerimize iletmektir” diye konuştu.

SendFriend Önemli Yatırımcılar Tarafından Destek Alıyor

SendFriend şu anda Filipinler’de hizmet veriyor ve Filipinli kullanıcıların para gönderip almalarını sağlıyor. Firma, bu yılın başlarında Ripple’ın XRP ödeme çözümünü kullanmaya başladı. SendFriend, katılan Barclays, MasterCard Foundation ve Ripple gibi önemli yatırımcılar tarafından destekleniyor. Eski bir Dünya Bankası çalışanı olan Lighton, konferansta yüksek havale ücretlerinin “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için ciddi bir sorun” olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner