Yükleniyor...

Sergej Kunz, Ekosisteme Dair Açıklamalarda Bulundu

1inch Network kurucu ortağı Sergej Kunz, kriptoya yeni başlayanlara tavsiyelerde bulundu.

sergejkunz

1inch Network kurucu ortağı Sergej Kunz, kriptoya yeni başlayanlara tavsiyelerde bulundu. 

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü 1ınch Network’ün kurucu ortağı Sergej Kunz, Paris Blockchain Week 2023’te ekosistem ile ilgili yorumlarda bulundu. Kunz, yeni yatırımcılar için püf noktaları, kitlesel benimseme ve Web3 alanı ile ilgili çeşitli konuları ele aldı. 

Kunz: Yatırım Yapmadan Önce Mutlaka Araştırın

Sergej Kunz, yatırımcıların genellikle paralarını güvenli bir yere koymak ve fonlarıyla pasif olarak gelir elde etmek gibi konularla ilgilendiklerini söyledi. Kunz, bununla birlikte sektörde ortalama bir yatırımcı için birçok sınırlama olduğunun altını çizdi. 

Kurucu ortak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Normal bir yatırımcı olarak oldukça sınırlısınız. Yatırım yapabileceğiniz ürünler çok kısıtlı. Örneğin kızım için Almanya’daki yerel bankadan bazı ürünler sunmasını istedim ama tahvil bile sunamadılar.” Kunz ayrıca tahvillerin potansiyel kazanç yüzdeleri konusunda da bazı hayal kırıklıklarını dile getirdi ve şunları söyledi: “Şu anda, Birleşik Devletler tahvilleri için yüzde dört ila beş gibi bir oran alıyorsunuz ve bunu bile sunamadılar.” 

İnsanların kripto piyasasını nasıl algıladıkları üzerine de yorumlarda bulunan Kunz: “İnsanlar kriptoyu dijital varlıkların alınıp satıldığı bir yer olarak düşünse de, bu alanda çok daha fazla şey var” ifadelerini kullandı. 

Kitlesel benimsenme ile ilgili görüşleri sorulan Kunz, insanların anlayış ve eğitiminin bunu başarmanın anahtarı olacağını açıkladı. 

Yeni yatırımcılara tavsiyelerde de bulunan Kunz: “kimseye güvenmeyin, biri size bir şey satmaya çalışırsa önce doğrulayın” dedi. Kunz’a göre, DeFi veya kriptoya herhangi bir yatırım yapmadan önce okumak ve bilgi edinmek en doğru yol. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner