Shiba Inu'dan uyarı: Tüm varlıklarınızı kaybedebilirsiniz! • Coinkolik
Yükleniyor...

Shiba Inu’dan uyarı: Tüm varlıklarınızı kaybedebilirsiniz!

Shiba Inu ekibinden yetkili bir kişi, topluluğun Telegram hesabının hacker saldırısına uğradığını duyurdu.

Shiba Inu cryptocurrency coin close up

Shiba Inu ekibinden yetkili bir kişi, topluluğun Telegram hesabının hacker saldırısına uğradığını duyurdu. Hacker’ların kullanıcılara sahte BONE AirDrop linki gönderdiği ve linke tıklandığında ise cüzdandaki tüm varlıkların kaybedilme riski olduğu vurgulandı.

Sahte AirDrop duyurusu

Shiba Inu ekibinin resmi pazarlama uzmanı Lucie, SHIB Discord yöneticisi DaVinci’nin bir gönderisini paylaştı. DaVinci, Shibarium Telegram kanalının yöneticilerinden biri olan Ragnar’ın Telegram hesabının hacklendiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ele geçirilen hesabın, sahte BONE AirDrop duyuruları yaptığı belirtildi. SHIB sahipleri gönderilen linklere tıklamamaları ve ele geçirilen hesaba herhangi bir iletişim kurmamaları konusunda uyarıldı.

X uygulamasındaki bir diğer önemli SHIB temalı hesap olan ve kendisini “Shytoshi Kusama’nın kardeşi” olarak adlandıran @vetkusama da bu uyarıyı paylaştı. SHIB topluluğunu Ragnar’ın gönderisindeki hiçbir bağlantıya tıklamamaya çağırdı ve herhangi bir AirDrop gelmediğini de sözlerine ekledi.

Yorumlardaki bir X kullanıcısı ise Shiba Inu ile ilgili hesapların güvenliğinin sağlanması için siber güvenlik ekibi oluşturulmasının daha iyi olacağını öne sürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x