Yükleniyor...

Silicon Valley Bank’in Stokları Büyük Oranda Tükendi

Silicon Valley Bank olarak faaliyet sürdüren SVB, stoklarının yüzde 60 oranında tükenmesinden sonra dikkatleri üzerine çekti.

silicon

Silicon Valley Bank olarak faaliyet sürdüren SVB, stoklarının yüzde 60 oranında tükenmesinden sonra dikkatleri üzerine çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SVB Financial Group, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunarak sermaye artırımına yönelik hisselerinin yüzde 60 oranında düştüğünü bildirmişti. Ayrıca banka hesaplarında 80 milyar dolar değerinde hisse silinmesi SVB müşterileri paniğe düşürdü. Ardı ardına gelen olumsuz haberler ile paniğe kapılan SVB müşterileri için, yetkililer açıklamalarda bulundu.

SVB Müşterileri Paniğe Kapıldı

isyerinde tartisma

SVB‘nin hisse senedi yatırımcıları, yapılan bu açıklamalar sonucunda paniğe kapılmış durumda. Sermaye artırımı konusunun yeterli olup olmayacağı konusunda çekinceleri olan yatırımcılar, tepkilerini dile getirmeye başladı. Konuyu bildiği düşünülen iki kişiye göre SVB‘nin CEO’su Gregory Becker, bankada bulunan paralarının güvende olduğunu doğrulamak amacıyla müşterilere ulaşmaya çalışıyor.

SVB tarafında açıklanan verilere göre, firmanın hisseleri 2016 yılından bu zamana kadar ki en düşük değerine geriledi. Ayrıca piyasaların kapanmasından sonra, firmaya ait hisselerin ticaretinde yüzde 26 oranında düşüş gözlemlendi. Zincirleme şekilde devam eden sorunlar için SVB müşterileri yakınmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x