Singapur’dan Kripto Borsalarına Hamle! • Coinkolik
Yükleniyor...

Singapur’dan Kripto Borsalarına Hamle!

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto borsalarının müşteri varlıklarını tröstte tutmalarını zorunlu kılacak.

realistic 3d rendering looping singapore flag animation background free video

Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto borsalarının müşteri varlıklarını tröstte tutmalarını zorunlu kılacak.

Singapur’un merkez bankası, kripto borsalarının bir yıl içerisinde müşteri varlıklarını tröstte tutmalarını zorunlu kılıyor. Ayrıca MAS, Singapur’daki birçok kısıtlamayı da sürdüreceğinin sinyalini verdi.

Singapur, Kripto Borsalarını Hedef Aldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur Para Otoritesi (MAS), müşteri güvenliği konusunda başlattığı istişarelerin bir sonucu olarak, kripto borsalarını hedef aldı. FTX’in çöktüğü dönemden hemen önce kripto üzerinde çalışmalara başlayan MAS, önceliğini müşteri güvenliğine vermişti. Stake ve borç verme işlemlerini yasaklayan MAS, bu durumun halen daha devam edeceğini aktardı.Özellikle FTX’in iflas etmesiyle kripto üzerinde düzenleyici baskılar artış gösterdi. Singapur merkez bankası da düzenleyici rejimini sıkı tutmayı hedefliyor.

MAS yaptığı açıklamada, “Dijital ödeme varlıklarının ticaretinin son derece yüksek riskli ve spekülatif doğası göz önüne alındığında, düzenlemeler tek başına tüketicileri tüm kayıplardan koruyamaz. Tüketiciler ticaret yaparken son derece dikkatli olmaya devam etmelidirler.” dedi.Singapur’un kripto hamlelerine ek olarak Hong Kong, sektöre kişi ve kurumlardan daha fazla katılım sağlamanın yollarını arıyor. Asya’da artan kripto girişimlerinde, Hong Kong biraz daha fazla serbestlik tanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x