Şok suçlama: "CZ'nin attığı tweet, FTX'in batışına yol açtı!" • Coinkolik
Yükleniyor...

Şok suçlama: “CZ’nin attığı tweet, FTX’in batışına yol açtı!”

FTX davasında söz alan Alameda Research'ün eski CEO'su Caroline Ellison, kripto para borsasının batışını Binance CEO'su CZ'nin attığı tweet'e bağladı.

cz

FTX davasında söz alan Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, kripto para borsasının batışını Binance CEO’su CZ’nin attığı tweet’e bağladı.

FTX‘in başarısızlığının bir kısmını Binance CEO’su CZ‘ye yüklendi. Ellison’ın duruşmadaki ifadesine göre, elindeki FTT token’ları satma girişiminde bulunan CZ’nin attığı tweet FTX’i çöküşe sürükledi.

FTX

Eski Alameda Research CEO’sundan şok eden sözler!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF) 12 Ekim’deki ceza davasında ifade veren Ellison’un, FTX batışının bir kısmını CZ’nin sosyal medya faaliyetlerine yüklediği ifade edildi. 6 Kasım 2022 tarihli meşhur tweet’inde CZ, Binance’in “gün ışığına çıkan son açıklamalar nedeniyle FTX token (FTT) elindeki varlıkları tasfiye edeceğini duyurmuştu.

Şu ana kadar yayımlanan birçok habere göre, bireysel yatırımcıların Binance’in etkisiyle FTX’ten yüklü miktarda fon çekmişti. Zincirleme şekilde devam eden sorunlar, FTX’in para çekme işlemlerini durdurmasına ve 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasına yol açmıştı.

Binance stablecoin

Bilançodaki 10 milyar dolarlık koca bir delik

Ellison’a göre her ne kadar tweet FTX’in çöküşüne “katkıda bulunmuş” olsa da asıl neden Alameda’nın borsadan “geri ödeyemediği” 10 milyar dolar borç almasıydı. İlk olarak 10 Ekim’de SBF’nin duruşmasında kürsüye çıktı ve SBF’nin kendisine Alameda’nın kullanıcıların rızası olmadan FTX’ten milyarlarca dolar alması yönünde talimat verdiğini ifade etti.

CZ, 6 Aralık’ta attığı tweetlerden birinin “FTX’i yok ettiği” yönündeki iddialara karşın, “Hiçbir sağlıklı işletme bir tweet ile yok edilemez” diyerek kendini savundu. Ellison’ın 6 Kasım’daki sosyal medya faaliyetlerine dikkat çekerek Alameda’nın Binance’in FTT varlıklarını satın alma teklifinin “insanların satış yapmasının esas nedeni olduğunu” iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x