Son Dakika: Spot Bitcoin ETF onaylandı iddiası! • Coinkolik
Yükleniyor...

Son Dakika: Spot Bitcoin ETF onaylandı iddiası!

Cointelegraph, SEC'in iShares Spot Bitcoin ETF'ini onayladığını belirtti.

SEC son dakika

Cointelegraph, SEC’in iShares Spot Bitcoin ETF’ini onayladığını belirtti.

Bitcoin (BTC), inanılmaz bir yükseliş mumuna imza attı. Bu yükselişin arkasında Spot Bitcoin ETF haberi var. Cointelegraph, ABD’li düzenleyici SEC’in, iShares Spot Bitcoin ETF’ini onayladığını iddia etti. Haber kripto piyasasında büyük bir etki yarattı.

Bitcoin’e (BTC), Spot Bitcoin ETF roketi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cointelegraph’ın yaptığı bir haber, Bitcoin (BTC) için adeta bir roket oldu. BTC, spot tarafında 30 bin doları görürken, vadeli işlemlerde 30.720 doları gördü.

Bitcoin BTC

BTC’nin yükselmesiyle, short yönlü işlemler tasfiye edildi. Tüm bu yükselişin arkasında ise Cointelegraph’ın X platformundan yaptığı paylaşım etkili oldu. Paylaşımın ardından BTC’nin soluksuz bir şekilde 2 bin dolar yükseliş yaşaması dikkat çekti.

Cointelegraph’a göre, SEC, iShares Spot Bitcoin ETF’i için onay verdi. Ancak bunun spekülasyon olduğu ve onay verilmediği konuşulmaya başlandı. Kripto endüstrisi, haberin doğruluğunu konuşmaya başladı.

BlackRock, başvuruların henüz onay aşamasında olduğunu ve onaylanmanın olmadığını öne sürdü. Diğer taraftan birçok kripto uzmanı da herhangi bir ETF onayının gelmediğini açıkladı.

BTC, kısa sürede 28 bin dolara kadar geri çekildi.

Cointelegraph, konuyla ilgili başka bir tweet daha attı. Haber paylaşımından dolayı özür dileyen Cointelegraph, iç soruşturma yürüteceğini bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x