Yükleniyor...

Son Dakika! TÜİK 2023 Ocak Enflasyon Oranlarını Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 Ocak ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 57,68 olarak açıkladı.

tuik

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 Ocak ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 57,68 olarak açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TÜİK, yılın ilk enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK’in yapmış olduğu açıklamaya göre, TÜFE oranları Ocak ayında yıllık yüzde 57,68 olarak açıklandı. Aylık bazda ise TÜFE yüzde 6,65 oranında bir artış gösterdi. Diğer taraftan TÜİK, ÜFE oranlarının, aylık yüzde 4.15 oranında yükseldiğini ve yıllık bazda 86,46 olarak kaydedildiğini ifade etti.

TÜİK, 2023 Ocak Enflasyon Oranlarını Paylaştı

tufe aciklandi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 Ocak ayı yıllık enflasyon oranını yüzde 57,68 ve aylık enflasyon oranını yüzde 6.65 olarak açıkladı.

TÜİK, geçtiğimiz ay yıllık enflasyon oranını yüzde 64,27 olarak açıklamıştı. Kurumun açıklamalarına göre, yıllık enflasyon oranında bir sakinleşme göze çarptı.

Ocak ayı TÜFE açıklamasında, aylık oranın yüzde 6,65 olarak açıklanması, yüzde 3,80’lik beklentinin oldukça üzerinde gelmiş oldu. Ayrıca Ocak enflasyon rakamları, son 11 ayın en düşük seviyesi olarak da kayıtlara geçmiş oldu.

Asgari ücret zamları ve yeni yıl tarifeleri nedeniyle Ocak aylık enflasyonu yükseliş kaydetti. Ayrıca bu artış, Nisan ayından sonraki en yüksek aylık artış oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x