Yükleniyor...

Son Yıllarda Yükselen Bitcoin Fiyatı NBA Takımını Olumsuz Etkiledi!

Taraftar ürünleri için 2014 yılında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayan NBA takımı Sacramento Kings, kripto paralarla ilgili bazı ilginç deneyimlerini paylaştı.

Son Yıllarda Yükselen Bitcoin Fiyatı NBA Takımını Olumsuz Yönde Etkiledi

Taraftar ürünleri için 2014 yılında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayan NBA takımı Sacramento Kings, kripto paralarla ilgili bazı ilginç deneyimlerini paylaştı.

Takımın baş teknolojisi görevlisi olan Ryan Montoya, 21 Kasım’da Front Office Sports’a şunları söyledi:

“Dünyanın her yerinden insanlar Sacramento Kings formaları, biletleri ve diğer eşyaları alıyordu. Takımın Bitcoin’i kabul etmesi büyük heyecan uyandırdı. […] Öyle ki sahaya bir Bitcoin ATM’si ile yerleştirdik. Bitcoin fiyatının 1.200 dolara ulaşması sonrası taraftar Bitcoin ile ödeme yapmayı bıraktı.”

NBA takımı Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığında Bitcoin fiyatı yalnızca 800 dolardı. Yani mevcut fiyattan on kat daha değersiz bir Bitcoin vardı.

Duruma olumlu tarafından bakan Montoya, Bitcoin’in artan değerinin alışveriş kullanımını daha az cazip hale getirse de Kings’in kripto para ve Blockchain sektörüne katılımının oldukça geniş olduğunun altını çiziyor. Montoya, kombine sahiplerinin Bitcoin ile ödeme yaptıklarını belirtiyor.

Sacramento Kings, Blockchain teknolojisini ekosistemine entegre etmek için büyük bir çaba gösteriyor, veri merkezinde Bitcoin madenciliği yapıyor. Takımın madencilik merkezi genellikle eğitici amaçlar için kuruldu. Merkez, MiningForGood programı altında yerel iş gücünü geliştirme çabalarına öncülük ediyor. Ayrıca bu yıl Blockparty ile yaptıkları iş birliğiyle Blockchain tabanlı ödül programı başlattı.

NBA takımı ayrıca CryptoKaiju ile yaptığı işbirliği ile taraftarları için kripto koleksiyon ürünleri ve interaktif oyunlar da çıkardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner