Yükleniyor...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti.

Spencer Bogart Bitcoin

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80’ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328’e kadar düzeltebileceğine inanıyor.

Blockchain Capital’in ortağı olan Bogart, CNBC’ye yaptığı açıklamada 2017 yılında görülen dev boğa koşusu sırasında tahmin ettiğin gibi Bitcoin’in gelecekte 50.000 dolara ulaşmasını beklediğini yineledi. Ancak Bogart bu sefer öngörüsü için herhangi bir zaman vermekten kaçındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bogart, “Blockchain Capital’da uzun vadeli girişim yatırımcılarıyız. Bu yüzden asla kısa vadeli fiyat hedefleri koymuyoruz.” dedi.

Yapay Olarak Pompalama Yapıldı İddiası

2017 yılında, 20.000 dolarlık yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin birçok yatırımcının dijital para birimi için daha yüksek hedefler koymasını sağladı. Örneğin bir Wall Street yatırımcısı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in 40.000 dolara kadar çıkacağını tahmin etmişti. Fundstrat’ın kurucu ortağı Thomas Lee, aynı zamanda Bitcoin’in 25.000 doları göreceğini söyledi. Nitekim Bitcoin, tüm bu öngörüleri alt üst ederek 3.200 dolar seviyesine geriledi.

Piyasadaki ve Bitcoin’deki bu son çöküş eleştirmenleri kötü niyetli aktörlerin yapay olarak Bitcoin’i ve geri kalan kripto para birimlerini yapay olarak pompaladıklarına inanmaya itti. ABD Adalet Bakanlığı spot piyasalarda Bitcoin’in değerini pompaladığı iddia edilen BitFinex destekli stablecoin olan Tether’a soruşturma başlattı.

Bogart, bir şekilde perakende piyasasının Bitcoin piyasasında yüksek fiyat dalgalanmalarına yol açtığını söylüyor. Bogart, perakende satışlı bir piyasanın yükseliş eğilimindeyken biraz düşme eğilimi göstereceğini ve düşüş eğiliminin düşük olduğunu da söyledi ve “Gerçek şu ki, temeller değişmedi.” değerlendirmesinde bulundu.

Bogart sözlerini “2018 Bitcoin için harika bir yıl oldu. Fiyatları boşverin. Bu yıl son derece hızlı ve son derece ucuz bir şekilde işlem yapabileceğiniz Lightning Network ile Bitcoin ölçeğine geçmeye başladığımız ilk yıl oldu.” şeklinde sürdürdü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x