Yükleniyor...

Square Enix, Blockchain’i Ana Odak Noktası Haline Getirecek

Dünyaca ünlü oyun firması Square Enix, 2023 yılında blockchain teknolojisini ana odak noktası haline getirmeyi planlıyor.

square enix

Dünyaca ünlü oyun firması Square Enix, 2023 yılında blockchain teknolojisini ana odak noktası haline getirmeyi planlıyor.

En ünlü oyun serilerinden Final Fantasy’nin geliştiricisi, kripto endüstrisinde yaşanan büyük sıkıntılara rağmen, blockchain teknolojisine güvenmeyi sürdürüyor.

Square Enix, Blockchain’e Güveniyor

Şirket, sektörün yaşadığı tüm problemlere karşın, blockchain sektörünü gelişen bir şey olarak görüyor ve blockchain tabanlı oyunların gelecekte önemli olacağına inanıyor.

Şirketin başkanı olan Yosuke Matsuda konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Blockchain teknolojisi artık, yalnızca bir amaç olmaktan ziyade müşterilere yeni deneyimler sunmak için bir yol olarak görülüyor. Bunu sektörün gelecekteki ilerleyişi için faydalı bir gelişme olarak görüyorum”

Square Enix, oyun stüdyoları arasında blockchain teknolojisine en çok önem verenlerden birisi oldu. Şirket, yeni projelere odaklanma çabalarının bir parçası olarak Tomb Raider ve Deus Ex gibi popüler oyunların isim haklarının yanı sıra, bünyesinde yer alan üç oyun stüdyosunu sattı.

Şirket, Final Fantasy NFT koleksiyonunu da bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Oyuncular ise NFT projelerine karşı mesafeli bir tutum sergiliyor. Matsuda’nın açıklamaları da, Final Fantasy hayranlarının tepkisine neden oldu.

Gelen tepkilere karşın şirket, blockhain teknolojisine olan ilgisinden vazgeçecekmiş gibi görünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner